Mateusz Morawiecki przyjął zaproszenie szefa Komisji Europejskiej na rozmowę, która odbędzie się 9 stycznia.

Komisja Europejska uruchomiła w środę art. 7., procedurę zwaną popularnie „opcją atomową”, która może zakończyć się nałożeniem na Polskę unijnych sankcji, w przypadku osiągnięcia jednomyślności przez pozostałe kraje Unii Europejskiej.

Jean-Claude Juncker, szef Komisji Europejskiej, opublikował na swoim Twitterze list, w którym zaprasza premiera Mateusza Morawieckiego do Brukseli na „roboczy lunch lub obiad”. W spotkaniu uczestniczyć będzie również wiceszef KE Frans Timmermans, który wnioskował o uruchomienie art. 7

Rzeczniczka polskiego rządu Joanna Kopcińska poinformowała w środę, że premier Morawiecki zaproszenie przyjmie. Dodała jednocześnie, stanowisko rządu jest tożsame z stanowiskiem polskiego MSZ. W komunikacie resortu dyplomacji można było przeczytać, że nasz kraj przyjął z ubolewaniem uruchomienie procedury art. 7, która to decyzja ze swojej istoty ma charakter polityczny a nie prawny i jest niepotrzebnym obciążeniem dla wzajemnych relacji Polski i UE.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Sam premier Morawiecki oświadczył dzisiaj, że Polska jest przywiązana do zasady praworządności tak samo jak UE. Reforma wymiaru sprawiedliwości jest w Polsce konieczna.

W dialogu między Warszawą a Komisją potrzebujemy otwartości i uczciwości. Wierzę w to, że podmiotowość Polski da się pogodzić z ideą Zjednoczonej Europy – tłumaczył szef polskiego rządu.

Kresy.pl / onet.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Przestańmy w Polsce się cyrtolić,reforma wymiaru sprawiedliwości w Polsce jest tylko dla IV rzeszy Niemieckiej,Berlina-Brukseli pretekstem w walce o germańskie panowanie na terytorium Polski,do panoszenia sie niemieckiej buty w Polsce.Nie dajmy się zwodzić,że o praworządność,o tzw prawa czlowieka,o demokrację,czy inne lewackie inklinacje chodzi. Tu o niemieckie gospodarczo-polityczne panowanie w Polsce chodzi,o Polski wynarodowienie,islamem jej dowartościowanie,zwyczajne Polaków zniewolenie.