Premier Izraela, Beniamin Netanjahu, zareagował w ten sposób na wzrost napięcia w Palestynie po uznaniu przez USA Jerozolimy za stolicę Izraela.

Netanjahu oświadczył w środę w trakcie uroczystości, które miały miejsce w bazie izraelskiego lotnictwa, że nie pozwolimy Hamasowi i innym organizacjom terrorystycznym na żadną eskalację napięć.

Użyjemy wszelkich środków, by bronić naszej suwerenności i bezpieczeństwa obywateli Izraela – powiedział premier Izraela.

CZYTAJ TAKŻE: Izrael zapowiada kolonizację Jerozolimy

Po ogłoszeniu 6 grudnia przez prezydenta Donalda Trumpa decyzji o uznaniu przez Stany Zjednoczone Jerozolimy za stolicę państwa żydowskiego oraz o przeniesieniu tam swojej ambasady, która obecnie położona jest w Tel Awiwie, w Strefie Gazy wybuchły gwałtowne protesty. W ich wyniku śmierć poniosło 12 Palestyńczyków. Hamas wzywa do rozpoczęcia kolejnej intifady.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Izrael odpowiada nalotami na rakiety które są wystrzeliwane w kierunku Izraela z terenów Palestyny oskarżając jednocześnie Hamas o te ataki.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz