W wyniku eksplozji bomby domowej roboty w supermarkecie w Petersburgu rannych zostało dziesięć osób.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej poinformował, że supermarkecie w Petersburgu we środę wieczorem wybuchł ładunek domowej roboty z elementami raniącymi. Rzeczniczka komitetu zaznaczyła, że eksplozja miała moc stanowiącą równowartość 200 gramów trotylu.

Komitet rozpoczął śledztwo w związku z “usiłowaniem zabójstwa” – stwierdziła rzeczniczka, dodając, że śledczy biorą pod uwagę “wszelkie wersje tego, co się wydarzyło”.

CZYTAJ TAKŻE: Zamach bombowy w Rosji [+VIDEO]

Ranni zostali hospitalizowani, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – oświadczył z kolei szef petersburskiego oddziału Komitetu Aleksandr Klaus.

Na miejscu eksplozji pracuje obecnie grupa śledczo-operacyjna Komitetu, a także personel operacyjny regionalnego biura FSB i ministerstwa spraw wewnętrznych – poinformowała z kolei agencja TASS. Według informacji agencji AP bomba była ukryta w części sklepu, w gdzie przechowywane są torby lub zakupy klientów.

Sklep w Petersburgu w którym doszło do eksplozji należy do sieci Pieriekriostok. Ewakuowano kilkadziesiąt osób, w tym klientów i pracowników supermarketu. Wybuch nie wywołał pożaru ani nie doprowadził do uszkodzenia budynku.

Kresy.pl / dziennik.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Mazowszanin jeden
    Mazowszanin jeden :

    Tradycji rosyjskiej a’la Putin staje się zadość: co idą wybory w Rosji, to na niespełna rok przed nimi (nigdy zaś po nich i w kolejnych latach aż do kolejnej kampanii) jest jakiś zamach terrorystyczny, najlepiej z udziałem muzułmańskich bojowników. Kiedyś ich rolę spełniali Czeczeńcy (o dziwo z przeszłością w tzw. służbach). Dziś już jednak Czeczeńcy, jeszcze 10 lat temu winni zawsze i wszędzie, nie wchodzą w buty “dyżurnych chłopców do bicia i nielubienia” bo Ramzan Kadyrow, jako Szef Republiki Czeczeńskiej, nie chce robić z mieszkańców swojego kraju medialnych bandytów.