Komentując atak rakietowy mocarstw zachodnich na Syrię, premier Izraela sugerował, że podobne działania powinny zostać podjęte wobec Iranu.

Premier Izraela Binjamin Netanjahu odbył w niedzielę rozmowę telefoniczną ze swoją brytyjską odpowiedniczką, Theresą May. Netanjahu pochwalił brytyjskie zaangażowanie w niedawny atak USA i Francji na Syrię, przeprowadzony pod pretekstem użycia broni chemicznej w Dumie, pod Damaszkiem.„Powiedziałem jej, że znaczeniem przesłania ataku [na Syrię] jest zerowa tolerancja dla użycia broni niekonwencjonalnej” – tłumaczył swoim ministrom, w czasie posiedzenia rządu Netanjahu – „Dodałem, że ta polityka powinna być także wyrażona w zapobieganiu osiągnięciu zdolności nuklearnych przez państwa i ugrupowania terrorystyczne”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Izraelski premier nie ukrywał przy tym, jakie państwo traktuje jako „terrorystyczne”. „Głównym elementem wywrotowym na Bliskim Wschodzie, bardziej niż jakikolwiek inny, jest Iran i prezydent Asad musi zrozumieć, że gdy pozwala Iranowi i jego pośrednikom ustanawiać obecność militarną w Syrii, zagraża stabilności zarówno Syrii jak i całego regionu” – powiedział Netanjahu.

Izraelski premier jest jednym z czołowych krytyków porozumienia międzynarodowego w sprawie irańskiego programu atomowego z 2015 roku, które doprowadziło do zamrożenia tego programu w zamian za zdjęcie sankcji z Iranu

timesofisrael.com/haaretz.com/kresy.pl

Reklama

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir :

    Syjonistyczny terrorysta,giebbelsowski kłamca i rasista Netanjahu,się wygadał: „polityka powinnabyć także wyrażana w zapobieganiu osiągnięcia zdolności nuklearnych przez państwa i ugrupowania terrorystyczne”.Pisz wymaluj,w pierwszym rzędzie dotyczy to Izraela,który miał i ma w d…. wszelkie międzynarodowe porozumienia dotyczące nieprofilacji bronii masowego rażenia.To Izrael nie podpisał układu o nierozpowszechnianiu bronii jądrowej z 1 VII 1968r zrównując się z Koreą Północną.