Premier Bawarii grozi Angeli Merkel Trybunałem Konstytucyjnym

Horst Seehofer postawił szefowej niemieckiego rządu ultimatum: albo zaprowadzi porządek na granicach, albo władze Bawarii skierują sprawę do Federalnego Trybunału Konstytucyjnego.

„W ciągu najbliższych 14 dni wezwiemy pisemnie rząd do przywrócenia na granicach porządku”– powiedział Seehofer gazecie „Der Spiegel”. „Jeżeli tego nie zrobi, to rządowi Bawarii nie pozostanie nic innego, jak złożenie skargi do Federalnego Trybunału Konstytucyjnego”– zaznaczył premier Bawarii.

Seehofer jest również przewodniczącym CSU, rządzącej w Bawarii siostrzanej partii Angeli Merkel, CDU. Oba ugrupowania wchodzą w skład koalicji, tworzącej rząd z Angelą Merkel na czele. Jeszcze w ubiegłym roku premier Bawarii groził jej Trybunałem Konstytucyjnym. Nie wyznaczył jednak żadnego konkretnego terminu.

Szef CSU uważa, że polityka migracyjna Berlina może być sprzeczna z konstytucją. Potwierdza to ekspertyza byłego sędziego niemieckiego TK, Udo di Fabio, która uważa, że w razie skierowania skargi do Trybunału istnieją duże szanse na sukces.

Seehofer domaga się m.in. ustalenia górnego pułapu przyjmowanych imigrantów na poziomie 200 tys. osób rocznie. Merkel konsekwentnie tego odmawia.

Rp.pl / PAP / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. franciszekk
    franciszekk :

    Najbardziej prostą – prymitywną ale skuteczną metodą to zmusić głupie, stare, lewackie babsko o czerwonych NRD-owskich korzeniach do miesięcznej pracy sPOłecznej w jednym z tzw. ośrodków dla nielegalnych „imigrantów”! …… Jestem na 100% pewny, że te wy-PO-szczone męskie stworzenia ludzkie nie PO+gardzą jej fizycznymi wdziękami!