Prawo szariatu w Szwecji w praktyce

Szwedzka telewizja nagrała jak w autobusie dowożącym dzieci do szkoły muzułmańskiej przeprowadzana jest segregacja płciowa. Wywołało to ożywioną dyskusję publiczną.

Telewizja TV4 nagrała ukryta kamerą jak uczniowie muzułmańskiej szkoły Al-Azhar w Sztokholmie wsiadają do zapewnianego przez nią autobusu dowożącego ją do placówki. Na nagraniu widać jak pracownik szkoły rozdziela dzieci, chłopcy wsiadają przednimi drzwiami, zaś dziewczynki tylnimi. Mamy do czynienia z małymi dziećmi, bo jak informuje dziennik „Rzeczpospolita”, z dowozów szkolnym autobusem korzystają uczniowie w wieku 6-10 lat.

Wyemitowane przez TV4 nagranie wywołało w Szwecji dyskusję publiczną. Zaangażował się w nią sam premier Stefan Löfven. Takie zachowanie nie przystoi w Szwecji – skomentował szef szwedzkiego rządu – „Tutaj wszyscy wsiadamy do autobusu razem, niezależnie od tego, czy chodzi o chłopców, dziewczynki, kobiety czy mężczyzn”.

Szkoła podstawowa Al-Azhar w Sztokholmie oficjalnie określa się jako szkoła muzułmańska, choć przyjmuje jako uczniów dzieci różnych wyznań. Wśród pracowników wyznawcy islamu stanowią około 80%. Jednak jej wicedyrektor Roger Lindquist zaprzeczył, że segregacja płciowa dzieci w autobusie jest szkolną zasadą. „Nie wiedzieliśmy o tym, nie nakazaliśmy tego” – mówił w wywiadzie telewizyjnym Lindquist.

Imigranci lub ich potomkowie stanowią w Szwecji około jednej piątek mieszkańców.

Czytaj także: „Nawróćcie się lub gińcie. Kalifat jest tutaj” – islamiści grożą chrześcijanom w Szwecji [+FOTO]

rp.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz