Kanclerz Niemiec Olaf Scholz potępił atak Iranu na Izrael i zapewnił o solidarności Niemiec z Izraelem. “Tym nieodpowiedzialnym i nieuzasadnionym atakiem Iran ryzykuje pożogę w regionie” – oświadczył.

W sobotę późnym wieczorem Iran rozpoczął uderzenie odwetowe, wymierzone przeciwko Izraelowi. Skonfliktowane strony szacują, że w nocy z soboty na niedzielę, przeciwko Izraelowi wystrzelono łącznie około 300 rakiet i dronów. Izraelczycy twierdzą, że przechwycili zdecydowaną większość. Do irańskiego ataku odniósł się na platformie X kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

“Tym nieodpowiedzialnym i nieuzasadnionym atakiem Iran ryzykuje pożogę w regionie” – oświadczył niemiecki kanclerz. “Stoimy po stronie Izraela i dalsze kroki omówimy z naszymi sojusznikami” – dodał.

Czytaj: Atak Iranu na Izrael. Jest reakcja Chin

Do sprawy odniosła się także szefowa niemieckiej dyplomacji Annalena Baerbock. “Najostrzej potępiamy trwający atak, który może doprowadzić do chaosu w całym regionie” – napisała na platformie X. Jak dodała, “Iran i jego zwolennicy muszą natychmiast przerwać atak”.

Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Hebestreit poinformował z kolei, że rządowa delegacja jest w ścisłym kontakcie z niemieckimi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.

Zobacz także: Polska potępiła atak Iranu na Izrael

dw.com / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply