Wśród obcokrajowców przyjeżdżających do Poznania najwięcej jest właśnie obywateli Ukrainy.

Portal ePoznan.pl informuje: „Ukraińska wersja portalu poznan.pl dostępna jest TUTAJ. Wersja polska jest najbardziej rozbudowana, ale oprócz niej obcokrajowcy mogą korzystać z miejskiej strony po angielsku, niemiecku hiszpańsku, portugalsku, włosku, chorwacku, a teraz również po ukraińsku.”

W Poznaniu, 90% cudzoziemców to obywatele Ukrainy. Na nowej wersji językowej portalu miasta, Ukraińcy znajdą nformacje nie tylko o historii miasta, ale też o urzędach, konsulatach, komunikacji miejskiej, pracy czy studiach.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Zarząd Transportu Miejskiego zwrócił się już do operatora biletomatów z prośbą o oszacowanie kosztów wdrożenia języka ukraińskiego w biletomatach, a także możliwy termin realizacji takiego zadania” – informuje portal.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Poznań rozważa wprowadzenie biletomatów w ukraińskiej wersji językowej

Kresy.pl / ePoznan.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz