W składzie ropy i produktów ropopochodnych w obwodzie briańskim w Rosji, blisko granicy z Białorusią i Ukrainą, wybuchł pożar. Jak podaje „Izwiestija”, mógł go wywołać ładunek wybuchowy zrzucony z drona.

W środę w składzie ropy i produktów ropopochodnych w obwodzie briańskim w zachodniej części Rosji wybuchł pożar.

Początkowo podawano, że ogień obejmuje powierzchnię 1 800 metrów kwadratowych. Niedługo później lokalne władze potwierdziły, że pożar się rozprzestrzenia. Maksymalnie obejmował powierzchnię 4 tys. mkw.

„Zbiorniki stojące obok płonącego są obecnie chłodzone” – informował gubernator obwodu briańskiego, Aleksandr Bogomaz.

Około godziny 8:00 czasu lokalnego agencja TASS, powołując się na Bogomaza poinformowała, że pożar został opanowany. W akcji gaśniczej uczestniczyło ponad 80 strażaków i 30 jednostek ratowniczych. Nie ma informacji o ofiarach.Jak podano, paliły się dwa zbiorniki produktów ropopochodnych w składzie, zlokalizowanym w rejonie suraskim obwodu briańskiego. Magazyn ten znajduje się przy granicy z Białorusią i kilkadziesiąt km na północ od granicy rosyjsko-ukraińskiej.

Gazeta „Izwiestija” podała na swoim serwisie internetowym, powołując się na źródło w rosyjskich służbach ratowniczych, że według wstępnych danych, pożar mógł zostać wywołany przez zrzucenie na zbiornik z drona bliżej nieokreślonego ładunku bojowego.

„Izwiestija” informuje, że najpierw zapalił się zbiornik, w którym znajdowało się wówczas 5 tys. ton oleju napędowego lub produktów ropopochodnych. Następnie zapaliły się od niego dwa kolejne, podobne zbiorniki.

Dodajmy, że w XVI i XVII wieku ziemie obecnego rejonu suraskiego łącznie przez około 70 lat znajdowały się w granicach Rzeczpospolitej. Stanowiły pogranicze ówczesnego województwa smoleńskiego.

Przypomnijmy, że w kwietniu br. w magazynie ropy naftowej w rosyjskim mieście Briańsk wybuchł duży pożar.

Zobacz: Wielki pożar w centrum Moskwy. Kłęby dymu nad miastem [+VIDEO]

Czytaj również: Pożar fabryki w obwodzie biełgorodzkim w Rosji. Gubernator: to efekt ukraińskiego ostrzału [+VIDEO]

Interfax / Tass / iz.ru / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply