Rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowało, że duży pożar wybuchł rano w poniedziałek w magazynie ropy naftowej w rosyjskim mieście Briańsk, dodając, że nikt nie został ranny.

Jak przekazała agencja prasowa Reuters, rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowało, że duży pożar wybuchł rano w poniedziałek w magazynie ropy naftowej w rosyjskim mieście Briańsk, dodając, że nikt nie został ranny.

Nie podano informacji czy pożar był związany z wojną na Ukrainie, chociaż rosyjscy urzędnicy oskarżali w zeszłym tygodniu, że ukraińskie helikoptery uderzyły w budynki mieszkalne i zraniły siedem osób w okolicy.

W oświadczeniu ministerstwo poinformowało, że pożar miał miejsce w obiekcie należącym do firmy rurociągowej Transnieft o godzinie 2 w nocy czasu moskiewskiego i nie było potrzeby ewakuacji żadnej części miasta liczącego 400 000 osób.

Briańsk jest centrum administracyjnym położonym 154 kilometrów na północny wschód od granicy z Ukrainą i około 380 kilometrów od Moskwy.

 Jak informowaliśmy, do siedmiu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych pożaru, który wybuchł w czwartek w wojskowym instytucie badawczym rosyjskiego ministerstwa obrony w Twerze, około 160 km na północ od Moskwy. Ok. 30 osób jest rannych. Część z nich uciekając przed pożarem wyskakiwała z okien. Do pożaru doszło także w zakładzie chemicznym w Kiniszmie (obwód iwanowski w Rosji). 

Pożar objął powierzchnię około 1 tys. metrów kwadratowych. Na dostępnych nagraniach widać ludzi wyskakujących z okien.

Pożar wybuchł również w czwartek w zakładzie produkcji rozpuszczalników i farb w Kiniszmie, jedna osoba została ranna. Pozostałych 143 pracowników przedsiębiorstwa zostało ewakuowanych. Według wstępnych ustaleń ogień wybuchł, kiedy jedna z pracownic przelewała chemikalia w laboratorium. Portal IwanoNews podkreśla, że ogień najpierw objął 800 metrów kwadratowych, ale wkrótce płonęło już 1,5 tys. metrów kwadratowych.

Ogień został już opanowany, ale w wyniku pożaru doszczętnie spłonęło jedno z laboratoriów chemicznych oraz samochód przewożący chemikalia. Zakład jest jednym z największych przedsiębiorstw chemikaliów w Rosji.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply