Reżyserem remeke’u Jacka Stronga ma zostać reżyser znany m. in. z filmów o Jasonie Bourne’ie Paul Greengrass.

Polski Instytut Sztuki Filmowej opublikował we środę na swojej stronie internetowej podsumowanie jednej z sesji komisji eksperckiej przyznającej środki koprodukcjom międzynarodowym mniejszościowym. Wśród projektów znalazł się tam film zatytułowany Jack Strong. Jego koproducentem jest Scorpio Studio odpowiedzialne za powstanie wcześniejszego filmu o pułkowniku Kuklińskim.

Według informacji umieszczonych na stronie remake Jacka Stronga znajduje się we we wstępnej fazie rozwoju. Reżyserem ma zostać Brytyjczyk Paul Greengrass, który reżyserował m.in. Kapitana Phillipsa, trzy filmy z serii o Jasonie Bournie oraz zdobywca nominacji do Oscara za film Lot 93.

ZOBACZ TAKŻE: W sklepach pojawi się pierwsza polska whisky – Jack Strong

Budżet nowego Jacka Stronga ma wynieść 110 936 452 złotych, czyli około 30 milionów dolarów. Polski koproducent chciał 2 milionów złotych dofinansowania ze strony PISF. Komisja Instytutu wprawdzie oceniła projekt jako “dobry” i dała rekomendację dla dofinansowania, jednak z powodu zmniejszenia budżetu instytucji gwarancję dofinansowania dostały mniejsze projekty.

Jack Strong wyreżyserowany przez Władysława Pasikowskiego premierę miał 7 lutego 2014 roku. W tamtym roku stał się jednym z najchętniej oglądanych filmów, który w kinach obejrzało 1,2 miliona widzów.

Film był historią pułkownika Ludowego Wojska Polskiego Ryszarda Kuklińskiego, który w latach 70. rozpoczął współpracę z CIA i amerykańskiemu wywiadowi tajne informacje wojskowe dotyczące Układu Warszawskiego. W rolę pułkownika Kuklińskiego wcielił się Marcin Dorociński. W filmie wystąpił też hollywoodzki aktor Patrick Wilson. Wtedy budżet filmu wynosił tylko 4 miliony dolarów.

Kresy.pl / moviesroom.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply