Reżyserem remeke’u Jacka Stronga ma zostać reżyser znany m. in. z filmów o Jasonie Bourne’ie Paul Greengrass.

Polski Instytut Sztuki Filmowej opublikował we środę na swojej stronie internetowej podsumowanie jednej z sesji komisji eksperckiej przyznającej środki koprodukcjom międzynarodowym mniejszościowym. Wśród projektów znalazł się tam film zatytułowany Jack Strong. Jego koproducentem jest Scorpio Studio odpowiedzialne za powstanie wcześniejszego filmu o pułkowniku Kuklińskim.

Według informacji umieszczonych na stronie remake Jacka Stronga znajduje się we we wstępnej fazie rozwoju. Reżyserem ma zostać Brytyjczyk Paul Greengrass, który reżyserował m.in. Kapitana Phillipsa, trzy filmy z serii o Jasonie Bournie oraz zdobywca nominacji do Oscara za film Lot 93.

ZOBACZ TAKŻE: W sklepach pojawi się pierwsza polska whisky – Jack Strong

Budżet nowego Jacka Stronga ma wynieść 110 936 452 złotych, czyli około 30 milionów dolarów. Polski koproducent chciał 2 milionów złotych dofinansowania ze strony PISF. Komisja Instytutu wprawdzie oceniła projekt jako „dobry” i dała rekomendację dla dofinansowania, jednak z powodu zmniejszenia budżetu instytucji gwarancję dofinansowania dostały mniejsze projekty.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jack Strong wyreżyserowany przez Władysława Pasikowskiego premierę miał 7 lutego 2014 roku. W tamtym roku stał się jednym z najchętniej oglądanych filmów, który w kinach obejrzało 1,2 miliona widzów.

Film był historią pułkownika Ludowego Wojska Polskiego Ryszarda Kuklińskiego, który w latach 70. rozpoczął współpracę z CIA i amerykańskiemu wywiadowi tajne informacje wojskowe dotyczące Układu Warszawskiego. W rolę pułkownika Kuklińskiego wcielił się Marcin Dorociński. W filmie wystąpił też hollywoodzki aktor Patrick Wilson. Wtedy budżet filmu wynosił tylko 4 miliony dolarów.

Kresy.pl / moviesroom.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz