Wkrótce zostanie odtworzona jednostka wojskowa w Augustowie – oświadczył w niedzielę wicepremier Jacek Sasin. Wyraził opinię, że miasto jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc w Europie, bo leży na tak zwanym przesmyku suwalskim.

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin odwiedził w niedzielę Białystok. „Nie zdradzę tajemnicy, jeśli powiem, że już bardzo wkrótce kolejna jednostka zostanie odtworzona czy zostanie ogłoszona informacja o jej odtworzeniu jednostki w Augustowie” – oświadczył, cytowany przez portal RMF FM. Podkreślił, że Augustów leży w newralgicznym punkcie nie tylko województwa podlaskiego, lecz również Polski i Europy, ponieważ jest umiejscowiony na tzw. przesmyku suwalskim.

„Jest on uznawany przez ekspertów za jeden z najniebezpieczniejszych punktów na mapie Europy. Powstanie tam silna jednostka, która również będzie broniła tej części naszego kraju” – zaznaczył Sasin.

“Bo co nam po dobrych drogach, po dobrych szkołach, basenach, boiskach i wszystkim tym, co budowane jest w tej chwili za te rządowe pieniądze, jeśli okaże się, że zaczną na nas spadać rosyjskie bomby i na naszych ulicach zobaczymy rosyjskich żołnierzy. Wtedy to wszystko przestanie liczyć” – dodał.

Zobacz także: Powstanie nowa jednostka wojskowa. Szef MON podpisał porozumienie

Przeczytaj: Błaszczak: Powstaje nowa dywizja Wojska Polskiego. Otrzyma czołgi K2 i Abrams

Wicepremier zwrócił uwagę, że odtwarzane w regionie jednostki wojskowe były likwidowane za rządów PO-PSL. “Nigdy nie zostawimy wschodniej Polski, nie zostawimy Podlasia ani jakiegokolwiek kawałka Polski dla ruskiego miru. Nie oddamy ruskiemu mirowi. Będziemy bronić każdej piędzi naszej ziemi, każdego metra kwadratowego Polski” – zadeklarował.

Wcześniejsze deklaracje MON wskazywały, że jednostki wojskowe będą tworzone w Kolnie i Grajewie. Prowadzono także rozmowy z władzami Siemiatycz.

Zobacz także: Wojsko wraca do Ostródy. Nowa brygada dla 16. Dywizji Zmechanizowanej

rmf24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply