Obecnie mamy do czynienia z próbą piątego rozbioru Polski – oświadczył kard. Gerhard Müller, emerytowany prefekt watykańskiej kongregacji nauki wiary.

W sobotę kard. Gerhard Müller wziął udział w gali wręczenia nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2023. Odbierając nagrodę kard. Müller powiedział, że “Kościół katolicki jest religią logosu”. Jak podkreślił, “wiara i rozum są jednością”. “Mówi o tym słynna encyklika Jana Pawła II “Fides et ratio”, oraz nauczanie papieża Benedykta XVI” – zaznaczył, cytowany przez portal Interia.

Podkreślił, że chociaż chrześcijaństwo liczy już ponad 2000 lat, to “dziś stoimy na rozdrożu i trzeba tłumaczyć kwestie duchowe, ideologiczne czy politykę”. “Choć Polska rzeczywiście rozumie, czym jest katolicyzm, to jednak ciągle musi walczyć, żeby on mógł w niej przetrwać” – dodał.

Kard. Müller przypomniał, że “jeden z doradców Putina powiedział ostatnio, że ‘żeby zniszczyć Polskę, trzeba zniszczyć polski katolicyzm i wtedy będzie otwarta droga do Europy'”. Wskazał, że gwarancją jedność Polski jest zachowanie wiary katolickiej.

“Obecnie mamy do czynienia z próbą piątego rozbioru Polski” – powiedział. Zaznaczył, że “nie próbuje się go dokonać za pomocą siły militarnej, ale w wyniku walki, przemocy ideologicznej”.

“W 1981 r. Mehmet Ali Agca chciał fizycznie zabić papieża Jana Pawła, tymczasem dziś próbuje się tego dokonać ideologicznie – niszcząc dobre imię św. Jana Pawła II i stoją za tym te same służby, które stały za zamachem 13 maja” – powiedział.

Przypomniał, że w 1981 r. jeden z jego znajomych profesorów powiedział, że “Polacy wymodlą papieżowi zdrowie”. “Dziś też przy pomocy orędownictwa Matki Bożej, Polacy wymodlą żeby zostało zachowane dobre imię Jana Pawła II” – ocenił.

Przeczytaj: Sejm przyjął uchwałę w obronie dobrego imienia Jana Pawła II

Czytaj także: Belgia: biskupi zaproponowali „liturgię” dla par homoseksualnych

W marcu kardynałowie Gerhard Müller i Raymond Burke wezwali Stolicę Apostolską do ukarania niemieckich biskupów, którzy popierają sprzeczne z prawdami wiary tezy niemieckiej drogi synodalnej, m.in. głosując za błogosławieniem związków homoseksualnych.

Zdaniem kard. Müllera, biskupi, którzy poparli sprzeczne z prawdami wiary tezy niemieckiej drogi synodalnej powinni zostać usunięci z urzędu, jeśli sami się nie nawracają i nie przyjmują nauki katolickiej.

„Musi być proces, muszą być skazani i muszą być usunięci z urzędu, jeśli sami się nie nawracają i nie przyjmują katolickiej doktryny” – powiedział były prefekt Kongregacji Nauki Wiary. „To bardzo smutne, że większość biskupów [niemieckich- przyp. KAI] głosowała wyraźnie przeciwko objawionej doktrynie i objawionej wierze Kościoła katolickiego i całej naszej chrześcijańskiej myśli, przeciwko Biblii, słowu Bożemu zawartemu w Piśmie Świętym i w tradycji apostolskiej oraz w zdefiniowanej nauce Kościoła katolickiego” – dodał kardynał.

Zobacz także: Niemcy: Droga Synodalna za liturgicznym błogosławieniem par homoseksualnych, wbrew stanowisku Watykanu

wydarzenia.interia.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply