Antoni Macierewicz jest najlepszym Ministrem Obrony Narodowej, jakiego miała Polska, co było nie w smak wrogim naszej Ojczyźnie środowiskom. My, Polacy, domagamy się przywrócenia Pana Ministra – czytamy w petycji.

Petycję wystosowano do prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W petycji przypomniano o opozycyjnej działalności Macierewicza oraz działalność na rzecz wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

Według autorów petycji, „Przez ostatnie dwa lata Antoni Macierewicz osiągnął naprawdę wiele ‐ Wojsko Polskie przestało być atrapą i kompanią honorową, a stało się sprawnym oraz silnym czynnikiem państwowotwórczym; Polacy przestali odwracać wzrok na widok żołnierza, ponieważ wiedzą, że to człowiek, który ich obroni”. Są przekonani, że „polityczne intrygi części obozu ‚dobrej zmiany’ oraz środowisk dawnych Wojskowych Służb Informacyjnych najpierw doprowadziły do kampanii zohydzającej postać Antoniego Macierewicza, a następnie do jego odwołania z piastowanego stanowiska Ministra Obrony Narodowej”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zaapelowano o „przerwanie antypolskiego chocholego tańca” i przywrócenie odwołanego ministra.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sakiewicz: Nie zagłosuję już na Dudę 

Antoniego Macierewicz na stanowisku ministra obrony zastąpił Mariusz Błaszczak.

Kresy.pl / Do Rzeczy
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    Polka55 :

    Ojojo, cóż za wzniosła wypowiedź.Widać że Ci Polacy którzy piszą tę petycję, nie są zorientowani w temacie. Cała szopka z komisją smoleńską kosztowała nas grube pieniądze, i wynik jest żaden.Wszystkie ich okarżenia o zamach są warte funta kłaków. A odbudowa uzbrojenia polskiej armii, istnieje tylko na papierze.Więc wpierw dobrze się zastanówcie nad tym co piszecie.