Sakiewicz: Nie zagłosuję już na Dudę

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz wyraził na Facebooku swoje niezadowolenie z odwołania Antoniego Macierewicza ze stanowiska ministra obrony.

Jak napisał Sakiewicz na Facebooku: „#Na Dudę już nie zagłosuję. Dla mnie sprawa odwołania ministra Antoniego Macierewicza jest oczywista. Prezydent Andrzej Duda dopiął swego wyszantażował tą dymisję a ja obiecałem, że w takiej sytuacji na niego nie zagłosuję. I tej obietnicy dotrzymam”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Zgodnie w powtarzanymi od miesięcy pogłoskami stanowisko stracił Witold Waszczykowski. Tak, jak pisaliśmy wczoraj, zastąpi go Jacek Czaputowicz. Stanowisko stracili także inni członkowie gabinetu, jeszcze za czasów Beaty Szydło typowani jako prawdopodobne ofiary rekonstrukcji. Konstanty Radziwiłł została zastąpiony na stanowisku ministra zdrowia przez Łukasza Szumowskiego. Ministrem środowiska w miejsce Jana Szyszki został Henryk Kowalczyk.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Szczególne emocje budzi dymisja ministra obrony Antoniego Macierewicza, którego zastąpi minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Z kolei na zwolnione przez niego stanowisko nominowano Joachima Brudzińskiego, dotychczasowego wicemarszałka Sejmu. Nominacja ta może sugerować, że zgodnie ze spekulacjami mediów, Macierewicz otrzyma funkcję w prezydium Sejmu.

Zgodnie z zapowiedziami, odnotowanymi także na naszym portalu, ministrem finansów została Teresa Czerwińska, urodzona na Kresach Wschodnich I Rzeczpospolitej, w Dyneburgu na terytorium obecnej Łotwy. Funkcję ministra inwestycji i rozwoju, które to obowiązki wypełniał dotychczas sam premier, objął Jerzy Kwieciński. Na nowe stanowisko ministra przedsiębiorczości i technologii, częściowo pokrywające się z kompetencjami dawnego ministra cyfryzacji, powołano Jadwigę Emilewicz.

Kresy.pl / Twitter

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz