Powstała nowa komisja smoleńska. „Nie było takiej tragedii w dziejach”

Antoni Macierewicz zaprezentował nowy zespół, który jeszcze raz zbada okoliczności katastrofy smoleńskiej.

Minister Antoni Macierewicz podpisze dokumenty, które umożliwią wznowienie badania katastrofy smoleńskiej. Będzie to nowelizacja rozporządzenia ws. organizacji oraz działania Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (KBWLLP) oraz dwie decyzje – ws. powołania w ramach KBWLLP podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej oraz ws. składu tej podkomisji – donosi serwis radiozet.pl

Minęło prawie sześć lat od momentu, który nazwano największą tragedią w historii w dziejach niepodległego państwa polskiego. Trzeba powiedzieć, że była to największa tragedia lotnictwa, w dziejach lotnictwa światowego. Wszyscy stracili życie, a Polska straciła swoich przywódców– mówił dziś minister Antoni Macierewicz prezentując nowy zespół ekspertów ds. katastrofy smoleńskiej. .

Zdaniem szefa MON była to katastrofa bez precedensu.

Nie było takiej tragedii w dotychczasowych dziejach, aby wielkie państwo zostało w jednej chwili pozbawione wszystkich swoich przywódców. To nie jest tylko strata indywidualna i strata państwowa (…) skalą tej tragedii jest też to, jak ówcześni rządzący potraktowali tych, którzy polegli, jak potraktowali zagrożenie państwa polskiego, które z tego wynikało. Jak wyśmiewali, wyszydzali ofiary, jak ich porzucili w tym najbardziej dramatycznym momencie dla państwa polskiego, jak się za nimi nie ujęli oddając śledztwo w obce ręce– dodał szef MON.

Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz poinformował, że eksperci powołani do pracy w komisji to specjaliści z wielu dziedzin.

Wielu z tych ekspertów już działało przy zespole ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, a dzisiaj również znajdą się w tej komisji– dodał Misiewicz.

radiozet.pl/Newsweek.pl/KRESY.PL

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • zan
   zan :

   Śmierć lidera (np. króla w średniowieczu) jest dotkliwa, ale pisiaki to zwykli zarządcy prowincji eurokołchozu. Ich śmierć nie miała żadnego znaczenia dla funkcjonowania państwa. Po 6 latach widać to bardzo wyraźnie. Co do „poległych”, to przecież znacznie fajniej to brzmi niż kompromitacja lotnictwa, kompromitacja państwa, nonszalancja wobec zasad bezpieczeństwa, końcowe „kurwa…!” itd. Lizboński zdrajca został bohaterem i wylądował na Wawelu obok niemieckiego agenta Piłsudskiego. Tak się robi ludziom wodę z mózgu.

 1. zefir
  zefir :

  Katastrofa smoleńska ,to olbrzymia katastrofa i tragedia.Komisja Mullera ustaliła,że to efekt pogody /mgła/,wpływu gości w kokpicie i nieodpowiedzialnych decyzji pilotów.Naprowadzający z lotniska w Smoleńsku też nie byli w porządku.Tylko co w dotychczasowych ustaleniach zmienić może śledczy Antoni?Wyłączam z tego pytania aspekt przygotowania tego tragicznego lotu,gdyż była to kpina odpowiedzialności za tak poważny lot.