Wypowiedź prezydenta Czech Milosza Zemana nt. sytuacji w Polsce spotkała się z krytycznym komentarzem posłanki PO, Urszuli Augustyn.

– Rząd polski powstał w wyniku wolnych wyborów, a w związku z tym ma pełne prawo do realizacji działań, do których otrzymał mandat. (…) UE powinna skupić się wreszcie na swoim zadaniu – ochronie swoich granic– powiedział prezydent Czech Milosz Zeman podczas spotkania z Andrzejem Dudą.

– Dziękuje za te słowa– odpowiedział Duda. – Jesteśmy otwarci na współpracę gospodarczą i wymianę gospodarczą. Mamy nadzieję, że będzie się ona rozwijała w każdym zakresie– dodał prezydent Polski.

PRZECZYTAJ: Prezydent Czech: Polski rząd ma prawo rządzić, niech Unia zajmie się sobą

Posłanka PO Urszula Augustyn uważa tę wypowiedź za zaskakującą. Jej zdaniem takie słowa nie powinny paść. „Jeśli, w którymś kraju zachodzi podejrzenie, że coś takiego jak łamanie konstytucji ma miejsce, nie ma się co dziwić, że pozostałe kraje są zaniepokojone i zwracają nam uwagę”– stwierdziła posłanka. Podkreśliła, że dla jej ugrupowania opinia Komisji Weneckiej jest bardzo ważna.

Z kolei Jarosław Sellin z PiS powiedział, że jego ugrupowanie zawsze opowiadało się za politycznym upodmiotowieniem Europy Środkowej. „Ten region był dzielony. My zawsze uważaliśmy, że mamy potencjał stworzenia pozycji politycznej”– uważa Sellin. Zaznaczył, że kraje Europy Środkowej łączy wrażliwość oraz wspólne interesy. Z kolei w wypowiedzi prezydenta Czech dostrzega „zdrowy rozsądek”.

Tvp.info / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz