Robert Winnicki, poseł Kukiz’15, wypowiedział się stanowczo przeciwko wysyłaniu polskich wojsk na Bliski Wschód.

Robert Winnicki na swoim profilu Facebook, wypowiedział się przeciwko wykorzystywaniu polskiej armii w obcej wojnie. Jego zdaniem było by to bezmyślne wystawianie Polski na niebezpieczeństwo.

Wcześniej szef BBN Paweł Soloch zapowiedział, że Polska może wysłać do Syrii 4 samoloty F-16

Oto pełna treść wpisu:

NIE dla narażania Polski w imię obcych interesów!

Jeśli porównywać sytuację globalną do tej sprzed I wojny światowej, to Syria ma potencjał być nowym Sarajewem a Bliski Wschód – Bałkanami początku XXI wieku. Polska wygrała tamtą wojnę dla siebie tylko dlatego, że nie była to “nasza wojna” tylko starcie między ówczesnymi mocarstwami.

Dlatego kiedy dziś słyszę, że minister Soloch mówi o wysyłaniu do Syrii naszych F-16, to pytam – kto stoi za tym szaleństwem? Jeśli prawdziwe są spekulacje, że nasze dzisiejsze zaangażowanie w Syrii miałoby być zapłatą za obietnice przyszłego stacjonowania w Polsce dużych sił NATO, to ciśnie się z kolei inne porównanie: brzmi jak angielskie gwarancje wobec Polski w 1939 r. w zamian za twarde postawienie się III Rzeszy i wzięcie na siebie jej impetu. Rezultat wszyscy znamy.

Zdecydowane NIE dla polskiego zaangażowania wojskowego w konflikt syryjski. Zdecydowane NIE dla wspomagania agresji globalistów i islamistów przeciwko suwerennemu państwu. Zdecydowane NIE dla bezmyślnego wystawiania Polski na ogromne niebezpieczeństwo.

Facebook/KRESY.PL

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply