Członek komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta na Twitterze zwrócił uwagę na hipokryzję izraelskiej polityki w dziedzinie wolności słowa.

Kaleta zwrócił uwagę na to, że jak informuje brytyjski „The Independent”, izraelska grupa prawników „oświadczyła, że pozywa dwóch Nowozelandczyków za rzekome przekonanie piosenkarki Lorde, by odwołała swoje wystąpienie w Izraelu, co wydaje się być pierwszym pozwem złożonym w ramach kontrowersyjnego izraelskiego prawa antybojkotowego”.  Ustawa z 2011 roku umożliwia uruchamianie cywilnych procesów sądowych przeciwko każdemu, kto wzywa do bojkotu Izraela lub terenów przez niego okupowanych.

Oskarżeni z powodu bojkotu mogą być zmuszeni przez izraelskie sądy do wypłaty odszkodowań.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kaleta zwrócił uwagę na hipokryzję izraelskiego prawa w obliczcu trwającego od sobotu napięcia w stosunkach polsko-izraelskich.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Izrael zarządza w szkołach lekcje o udziale Polaków w zagładzie Żydów

Kresy.pl / Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  lp :

  Adam Asnyk już 100 lat temu trafnie diagnozował żydowską przewrotność:
  „Antysemityzm dziś już prowadzą handlarze,
  Z których każdy dla siebie pewien zysk w nim widzi;
  Skoro się interesem korzystnym pokaże,
  Niezawodnie go ujmą w swoje ręce Żydzi.”