Działania Petro Poroszenko jako prezydenta Ukrainy nie są akceptowane przez 81 proc. Ukraińców. Jest to najgorszy wynik od początku prezydentury.

Według sondażu przeprowadzonego przez grupę socjologiczną „Rating” zaufanie wobec działań prezydenta Ukrainy zanotowało 12 procent obywateli. We wrześniu 2014 r. Poroszenko mógł się cieszyć poparciem 55 procent Ukraińców.

Tylko trochę lepiej obywatele Ukrainy oceniają premiera Wołodymyra Hrojsmana. Jego działalność jako szefa rządu popiera 17 procent Ukraińców, a nie akceptuje 73 procent. W porównaniu do czerwca 2016 roku, dwa miesiące po objęciu urzędu przez Hrojsmana, jego poziom poparcia spadł o trzy punkty.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ukraina: Obecny prezydent na czwartej pozycji w sondażu

Ukraińcy są też skrajnie nieufni wobec parlamentu – Radzie Najwyższej. Ufa jej jedynie 5 procent, a nie ufa 88 procent badanych. We wrześniu 2014 r. parlamentowi ufało 17 proc. Ukraińców. Oceny dotyczące poparcia dwóch partii rządzących jest zbliżony do poziomu zaufania do Rady Najwyższej. Pięć procent Ukraińców chce zagłosować na „Blok Petra Poroszenki”, a tylko jeden procent na „Front Ludowy”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W marcu 2019 r. na Ukrainie odbędą się wybory prezydenckie, a w październiku – parlamentarne. Niskie poparcie wskazuje, że obecni ukraińscy przywódcy nie będą mieli szans na ponowny wybór w przyszłym roku.

ZOBACZ TAKŻE: Sondaż na Ukrainie: wybory pogrążyłby kraj w chaosie

Sondaż został przeprowadzony na zlecenie Międzynarodowego Instytutu Republikańskiego (IRI). Instytut jest związany z Partią Republikańską Stanów Zjednoczonych i ściśle współpracuje z Departamentem Stanu. Jego szefem jest senator John McCain.

Kresy.pl / lenta.ru
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    uvara :

    Poroch próbował ratować swój wizerunek wrabiając Sawczenko w domniemany plan zamachu stanu, jak widać nie za bardzo to pomogło. Ale co najlepsze, nikt nawet nie zapłakał za niedawną bohaterką Ukrainy, żadne organizację międzynarodowe nie wyraziły nawet cienia wątpliwości co do metod aresztowania i samą treścią zarzutów (ostrzeliwanie parlamentu z granatników? Hollywood się chowa!)… takie luksusy to tylko dla więźniów putinowskiej Rosji.