Czterech na pięciu Niemców uważa, że największym wyzwaniem dla ich kraju jest kryzys migracyjny – wynika z badania Pollster GfK.

Podczas badania w ubiegłym roku, 35 proc. Niemców uznało, że najbardziej niepokoi ich problem imigracji. Wówczas pisano, że jest to wartość rekordowa. Jednak w tym roku ta liczba podwoiła się: obecnie 83 proc. Niemców podziela to przekonanie, obawiając się efektów polityki „otwartych drzwi” kanclerz Angeli Merkel. Badanie przeprowadzono po serii ataków terrorystycznych, do których doszło w Niemczech, w których większość sprawców przybyła do tego kraju w ostatnim czasie. Ponadto, Niemcy spośród innych europejskich narodów najbardziej przejmują się kryzysem migracyjnym.

W ciągu ostatnich dni, poza Ansbach w Bawarii, doszło do 3 innych ataków w Niemczech. W Wurzburgu młody człowiek pochodzący z Pakistanu zranił siekiera pięciu ludzinim zabiła go policja. W Monachium Irańczyk zaczął strzelać do ludzi zabijając i raniąc wiele osób. Wczoraj w Reutlingen młody Syryjczyk zaatakował ludzi maczetą, zabijając przy tym ciężarną kobietę – Polkę.

Dla 2/3 niemieckich respondentów nie ma większego znaczenia, w jaki sposób kwestia problemów z migrantami zostanie rozwiązana. Ci, dla których ma to znaczenie, są podzieleni. Większość sprzeciwia się jakiejkolwiek dalszej imigracji (ok. 20 proc.), zaś ok. 14 proc. opowiada się za „pozytywną integracją”. Jak zaznaczono, odsetek reprezentantów obu opcji zwiększył się, przy czym więcej przybyło przeciwników jakiejkolwiek dalszej imigracji.

Przeczytaj: Niemieckie służby: już 410 „uchodźców” pod obserwacją jako potencjalni terroryści

Spośród innych krajów Europy, zagrożeń związanych z migracją najbardziej obawiają się Austriacy (66 proc.), Szwedzi i Szwajcarzy (50 proc.). Wysoki odsetek zanotowano także w Belgii i Holandii (ok. 40 proc.) oraz w Wielkiej Brytanii (ok. 33 proc.).

Breitbart.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz