Ponad 3000 Rosjan zostało zatrzymanych za organizowanie protestów antywojennych od czasu, gdy trzy dni temu Federacja Rosyjska rozpoczęła inwazję na Ukrainę, poinformował w sobotę portal Forbes.

Jak poinformował portal Forbes, ponad 3000 Rosjan zostało zatrzymanych za organizowanie protestów antywojennych od czasu, gdy trzy dni temu Federacja Rosyjska rozpoczęła inwazję na Ukrainę

„W ciągu ostatnich 3 dni aresztowano co najmniej 3052 osoby”, poinformował OWD Info zajmujący się informowaniem o zatrzymaniach podczas demonstracji i akcji politycznych. Według raportu 467 osób zostało aresztowanych w 34 miastach tylko w sobotę, w tym 200 protestujących w Moskwie.

Protestujący wyszli na ulice 60 miast Rosji, w tym Mokswy, Sankt Petersburga czy dalekowschodniego Nowosybirska, aby pokazać swoje niezadowolenie z wybuchu wojny z Ukrainą.

Filmy umieszczone w mediach społecznościowych pokazywały czwartkowe protesty o bardzo różnych rozmiarach – od setek ludzi w Petersburgu i Moskwie po garstkę w mniejszych miastach, takich jak Czelabińsk w centralnej Rosji.

Mimo to poparcie Władimira Putina wzrosło w ostatnich miesiącach do 69 procent, a negatywne nastawienie Rosjan do Ukraińców przewyższyło w lutym pozytywne nastawienie po raz pierwszy od sześciu miesięcy – wynika z niezależnego sondażu Centrum Lewady.

Rankiem rosyjskie czołgi ruszyły w stronę Kijowa. W mieście pojawili się dywersanci. Trwają walki. Mieszkańców Kijowa wezwano, by szykowali do obrony koktajle Mołotowa.

CZYTAJ TAKŻE: [RELACJA NA ŻYWO] Rosja zaatakowała Ukrainę 

Kresy.pl/Forbes

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz