Polskie miasta należą do najbardziej zakorkowanych w Europie. W pierwszej dziesiątce znalazły się Łódź i Kraków. Jednak Poznań i Warszawa niewiele im ustępują – wynika z raportu TomTom Traffic Index podsumowującego 2019 rok.

W raporcie opisano sytuację drogową w 416 miastach z 57 krajów. Najbardziej zakorkowanym miastem na świecie jest Bengalur w Indiach – poruszanie się w nim zajmuje 71% więcej czasu niż standardowo. Drugie miejsce w światowym rankingu zajęła Manila, stolica Filipin (także 71% więcej czasu niż standardowo), a trzecie Bogota, stolica Kolumbii (68%).

CZYTAJ TAKŻE: PiS wyraźnie traci poparcie, Polacy krytycznie oceniają sposób reformowania sądownictwa

W Europie najbardziej zatłoczone są: Moskwa (59%), Stambuł (55%), Kijów (53%) oraz Bukareszt (52%). Zajmują one odpowiednio 6, 9 i 12, 14 miejsce globalnego rankingu

W Polsce najmniej przyjazne dla kierowców warunki panują w Łodzi. Miasto to zajęło 8 miejsce w Europie i 19 na świecie. W samochodzie spędza się tam średnio 47% więcej czasu niż standardowo – to wzrost o 3% w porównaniu do poprzedniego roku.

CZYTAJ TAKŻE: Węgry podwoją liczbę żołnierzy na południowej granicy w związku z incydentem w Röszke 

Dalej uplasował się Kraków – 9 miejsce w Europie i 22 na świecie. Tutaj wskaźnik wynosi 45% i wzrósł o 5%. W Poznaniu, który zajął 12 miejsce w Europie i 27 na świecie, wskaźnik wzrósł także o 5% i wynosi 44%. Oprócz wymienionych miast w rankingu znalazły się także Warszawa (40%, 1% w górę, 17 w Europie i 37 na świecie), Wrocław, Bydgoszcz, Trójmiasto, Szczecin, Lublin, Białystok, Bielsko Biała i Katowice.

Kresy.pl / TomTom.com

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply