Dziś wieczorem odbędzie się ceremonia zakończenia Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie. Bardzo dobrze przyjęto startujący w konkursie głównym polski film „Różyczka”.

Reżyser „Różyczki” Jan Kidawa-Błoński powiedział, że otrzymał gratulacje po pokazie w Moskwie. Pochlebne opinie zebrała za swoją grę Magdalena Boczarska, odtwórczylni roli agentki UB, która inwigilowała swego męża, opozycyjnego pisarza.

„Różyczka” rywalizuje z szesnastoma filmami, między innymi z Niemiec, Czech, ze Szwecji i z Korei. Statuetkę Złotego Jerzego dla najlepszego filmu przyzna w Moskwie jury pod przewodnictwem wybitnego francusko-amerykańskiego reżysera Luca Bessona.

Z kolei film „Rewers” Borysa Lankosza wziął udział w moskiewskim konkursie Perspektywy dla dziesięciu najlepszych debiutów z całego świata.

„Różyczka” wygrała w maju Festiwal Polskich Filmów w Gdyni, a „Rewers” był triumfatorem krajowego festiwalu rok temu.

IAR/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz