„Ukraina i Polska powinny myśleć o przyszłości, a kwestia Stepana Bandery to przeszłość” – mówił ukraińskim dziennikarzom Jan Piekło.

Odpowiadając na pytania ukraińskich dziennikarzy o to, jak można rozumieć niedawną wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, w której stwierdził on, że Ukraina z Banderą do Europy nie wejdzie, Piekło stwierdził:

– To historia. Historia jest ważna dla Polaków i dla Ukraińców. Ale jest też przyszłość, a przyszłość jest ważniejsza. Musimy myśleć o przyszłość. Kaczyński też myśli o przyszłości. Wielu już, na pewno, zapomniało, jak on podczas Rewolucji Godności był na Majdanie i krzyczał „Sława Ukrainie!”. To jaskrawy przykład tego jest nastawiony proukraińska, a nie odwrotnie– powiedział Jan Piekło.

Polski ambasador wyraził przekonanie, że gloryfikacja Stepana Bandery na pewno nie wpłynie na relacje obu państw.

Wypowiedź ambasadora wydaje się stać w sprzeczności z deklaracjami polskiego MSZ. Pod koniec grudnia ubiegłego roku informowaliśmy o wypowiedzi ministra Witolda Waszczykowskiego, w której zapowiedział on, że jeśli na Ukrainie dojdzie do świętowania rocznicy utworzenia Ukraińskiej Armii Powstańczej może się okazać, że z Polski nikt tam nie pojedzie.

Czytaj również: Jan Piekło – zobacz kogo PiS zrobił ambasadorem na Ukrainie

kresy.pl/ zaxid.net / liga.net/

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

17 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • Avatar
     monroe :

     Na monolicie Urzędu Nauczycielskiego nie widzę w PISie najmniejszej rysy. Albo więc – jak pisze Zefir – Prezes kłamał ze swoim antybanderowskim kursem, albo „przekonał” go ktoś z zagranicy (bo w PL konkurencji do zarządzania władzą nie ma). Dla kompletności niepokojącego obrazu zapomniałem wcześniej dodać przypadek białoruskiego ochotnika do ATO, który otrzymał w PL azyl. To my już sobie sprowadzamy weteranów Prawego Sektora???

    • Avatar
     gan :

     Skoro można było po wygranej Trumpa pozbyć się wiceministra Greya, to można było i Piekło posłać „do piekła”. Administracja Trumpa daje sygnały, że nie będzie mieszać się do wewnętrznych spraw innych państw – a nasze MSZ znów zdaje się nie nadążać za rzeczywistością.

  • Avatar
   zefir :

   Tagore,nie zgadzam się z taką oceną politycznej sytuacji.Nie ma podważania autorytetu Kaczafiego,tak samo jak próby piekielnego sabotażu.Jest natomiast zakłamany blef Kaczafiego,nastawiony na zmyłkę antybanderowskiej populacji.Piekło celowo i świadomie mianowany został ambasadorem w Kijowie.Przed jego nominacją wiadomo było,że to probanderowska menda,ale o to w tej podstępnej Kaczafiego polityce chodziło.O Naiwnośći!!!Oczywiście,że przesunięcie nawet bojażliwego historyka Dworczyka do MON to giedroycizmu zagranie,samego Kaczafiego panelizacji banderyzmu odkręcanie,banderowskim wpływom Deszczycy,Wiatrowycza,Tymy się poddanie,polskich ofiar banderyzmu zdradzieckie sprzedanie.Wszystko inne to tylko ciemniackie bajanie.

 1. malkontent
  malkontent :

  Skąd tyle zdziwienia na postawę pisdzielskiego ambasadora ?? to dokładnie wpisuję się w antypolskie działania tej bolszewickiej formacji zwanej pisuarem :-(( działalność niejakiego szyszki, antoniego tworka, waszczykowskliego, jurgiela., brochy ( z małej litery )… i wielu innych to działania skierowane przeciw Polsce i Polakom a wszystko pod bacznym okiem i sterowane przez ajatollaha z Żoliborza. Oczywiście zaraz będzie hejt obrażonych półgłówków religii smoleńskiej popierających te kanalie, ale to normalne w polskim społeczeństwie, statystycznie 30% jest na poziomie umysłowym dżdżownicy albo innego nieszlachetnego stworzenia :-(((

 2. Avatar
  gan :

  Historia magistra vitae est. Kto nie pozna historii nie zrozumie życia. Slogany ambasadora o tym, że historia dla Ukraińców jest ważna można między bajki włożyć. Pracowałem z Ukraińcami przez lata i w rozmowach z nimi zawsze porażał mnie brak elementarnej wiedzy historycznej swojego kraju. O troski od kraj ważniejsza była troska o to, gdzie wypić czy co pochędożyć. W dyskursie historycznym przypominają muchę rozjeżdżaną walcem….

  • Avatar
   fiesta :

   Nic nie dzieje sie przez przypadek w polityce uprawianej przez zydo-socjalistow z PiS, ktorzy sa obecnie u wladzy w „Warszawce”.
   Dlatego chce zaapelowac do Polakow, zeby zaczeli organizowac sie sami w miejscach zamieszkania i tworzyc wlasne druzyny, kompanie i bataliony oraz przeprowadzac praktycznie cwiczenia raz w tygodniu na wypadek zmiany sytuacji w Polsce.
   Na przywodcow, zastepcow i pomocnikow nalezy wybierac Polakow z charakterem sposrod wlasnego srodowiska.
   Pamietajcie Polacy, ze jest nas wiecej.