Kolejny wypadek komunikacyjny spowodowany w Polsce przez amerykańskich żołnierzy. Tym razem amerykańska ciężarówka wojskowa spowodowała zniszczenia na toruńskim osiedlu.

O sprawie poinformowała za lokalną rozgłośnią radiową, telewizja Polsat News. Znacznych rozmiarów ciężarówka wojskowa armii USA wjechała na osiedla domów jednorodzinnych w Toruniu. Było to prawdopodobnie Heavy Expanded Mobility Tactical Truck (HEMTT), czyli ciężarówka zaopatrzeniowa. Długość tego typu pojazdów dochodzi do 10 metrów, a waga 17-23 ton. Moc silnika dochodzi do 450 KM.

Tak duży pojazd na na wąskich ulicach osiedla musiał wyrządzić szkody. Wiadomo już, że Amerykanie przewrócili znak drogowy i latarnię oraz zniszczyli mur jednej z posesji. Według nieoficjalnych informacji podawanych przez Polsat News, amerykańscy żołnierze kierowali się wskazaniami systemu GPS, który jednak zawiódł.

Na miejsce zdarzenia wezwano policję i Żandarmerię Wojskową. Wszczęto już postępowanie w sprawie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

To kolejny incydent komunikacyjny wywołany przez amerykańskich żołnierzy w ciągu ostatnich dni. W sobotę amerykańska ciężarówka wojskowa zjechała z drogi i ugrzęzła na polu w województwie wielkopolskim. W połowie września br. inna ciężarówka amerykańskiej armii uległa wypadkowi w okolicach Bolesławca, blokując ruch na autostradzie A18.

polsatnews.pl/radiopik.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Sun Escobar
    Sun Escobar :

    Nie wierzę, aby jakikolwiek wojskowy amerykanin przyjechał do Polski dobrowolnie. Stawiam na jednostkę karną, tzw. lumpów wojskowych, w większości bez prawa jazdy, bez szkolenia, ale stanowiących dla armii amerykańskiej problem i dlatego wykolejeńców wysyłają do Polski, a tutaj widać efekty tego elementu. Są cywilne ofiary śmiertelne, ranni, cierpią przez nich ludzie i infrastruktura. Z ust polskich wojskowych słychać, że uciekają jak widzą amerykanina jadącego po jednostce wojskowej jakimś pojazdem i to nie żarty, ci ludzie stanowią dla nas zagrożenie, nie ochronę.

  2. Avatar
    Gaetano :

    Na paradzie z okazji Dnia Wojska Polskiego było widać, że szli jak ostatnie łachudry, a to przypuszczalnie najlepsi z nich; nawet Kanadyjczycy prezentowali się nieźle. I tak ten zaprzaniec z mon sprowadził do nas tych niechlujów, co to mają strzec nas przed zakusami imperialnej Rosji Putina, która tylko czyha na dogodny moment do zmasowanego ataku rakietowego.