Zatrzymano aktywistkę LGBT podejrzaną o wandalizm

Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała o zatrzymaniu działaczki nieformalnej grupy forsującej agendę LGBT określającej się mianem „Stop bzdurom”.

O czwartkowym zatrzymaniu działaczki LGBT poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. Jak powiedziała aktywistkę zatrzymano „W związku ze sprawą napisów na gmachu MEN zatrzymana została jedna z aktywistek” – zacytował portal Interia. Zatrzymanie potwierdzili inni działacze grypy określającej się mianem „Stop bzdurom”, którzy twierdzą

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Twierdzą oni, że policja wkroczyła do mieszkania zatrzymanej, przeprowadzając w nim przeszukanie.  Zatrzymana ma być przesłuchiwana w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Śródmieście przy ul. Kruczej.

We wrześniu na ścianach budynku Ministerstwa Edukacji Narodowej pojawił się napis „moje dziecko LGBT plus” a także imiona kilku osób, które według działaczy „stop bzdurom” popełniły samobójstwo z powodu prześladowania jako homoseksualiści czy transseksualiści. Z dotychczasowych informacji wiadomo, że monitoring zarejestrował trzy osoby, które nanosiły napisy na budynek – dwóch mężczyzn i jedną kobietę. Wszyscy byli zamaskowani.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Policja już poinformowała, że postępowanie prowadzone jest na postawie art. 288 Kodeksu karnego mówiącego o niszczeniu, uszkadzaniu lub czynieniu niezdatną do użytku cudzej własności, za co przewidziana jest kara w wymiarze od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Były minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski ocenił czyn wandalów – „Barbarzyńcy i idioci, tylko tacy ludzie mogli dokonać czegoś takiego”.

interia.pl/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz