W nocy ze środy na czwartek z 7. piętra jednego z warszawskich hoteli wypadł brytyjski żołnierz i poniósł śmierć na miejscu. Do zdarzenia doszło podczas alkoholowej libacji. Wstępne ustalenia prokuratury wskazują, że był to nieszczęśliwy wypadek.

Jak przekazał portalowi TVP Info rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński, do tragedii doszło po godzinie 3. w nocy. W jednym z hoteli na warszawskiej Woli, gdzie jest zakwaterowanych kilkudziesięciu żołnierzy z Wielkiej Brytanii, trwało spotkanie połączone ze spożywaniem alkoholu. W jego trakcie 25-letni Brytyjczyk wypadł z okna i zginął.

W sprawie śmierci żołnierza postępowanie prowadzi Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie i Żandarmeria Wojskowa przy wsparciu funkcjonariuszy brytyjskiej żandarmerii. Prokurator Łapczyński odmówił udzielania bliższych informacji o przebiegu zdarzenia oraz o ustaleniach śledczych do czasu zakończenia czynności ze wszystkimi świadkami. Ujawnił jedynie, że wstępne ustalenia wskazują, że doszło do nieszczęśliwego wypadku i nikogo w tej sprawie jak dotąd nie zatrzymano.

Według TVN Warszawa do tragedii doszło w budynku przy ulicy Gizów. Stacja nieoficjalnie ustaliła, że brytyjscy żołnierze przebywają w Polsce w związku z obchodami 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: 41 żołnierzy państw obcych podejrzanych o przestępstwa w Polsce

Kresy.pl / TVP Info / tvnwarszawa.tvn24.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz