W poniedziałek 28. stycznia w Polonia Palace Hotel w Warszawie odbyło się otwarcie połączonych wystaw „Checkpoint pamięci” Pawła Netiosowa oraz „Wojna jak wojna” Dmytra Murawskiego. – poinformowała ambasada Ukrainy w Warszawie oraz służba prasowa administracji państwowej obwodu lwowskiego.

„Checkpoint pamięci” to 34 gabloty, w których zgromadzono rzeczy ukraińskich żołnierzy poległych w walkach w Donbasie. Jak napisała ukraińska ambasada, większość z nich zebrano podczas działań poszukiwawczych w ramach projektu „Ewakuacja 200”, a reszta została przekazana przez rodziny zabitych. „Wojna jak wojna” to wystawa ponad 70 zdjęć znanego fotoreportera Dmytra Murawskiego wykonanych podczas działań bojowych na wschodzie Ukrainy.

Jak podała służba prasowa administracji państwowej obwodu lwowskiego, celem wystawy jest „popularyzacja Sił Zbrojnych Ukrainy oraz informowanie społeczeństwa Europy o zagrożeniach związanych z kontynuowaniem rosyjskiej agresji przeciw Ukrainie”.

Na zdjęciach opublikowanych przez ukraińską ambasadę widać m.in., że na wystawie prezentowano m.in. taśmy z amunicją, przestrzelone hełmy, zniszczone telefony komórkowe, fotografie, naszywki itp. rzeczy należące do zmarłych.

Wystawa została zorganizowana przez Siły Zbrojne Ukrainy wspólnie z Narodowym Muzeum Historii Wojskowości Ukrainy i charytatywną fundacją „Centrum Informacyjno-Koordynacyjne” (Informacijno-Koordynacijnyj Centr) przy wsparciu ambasady Ukrainy w Polsce.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińcy świętują „zjednoczenie ukraińskich ziem”, Wojsko Polskie przysyła asystę [+FOTO+VIDEO]

Kresy.pl / loda.gov.ua / Facebook
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  vader213 :

  ale napis czerwony na czarnym tle i wszystko jasne, że jest to promocja ukraińskiego banderowskiego faszyzmu, już niedługo w Polsce będą powstawać tzw „muzea” ukraińskich ludobójców, na razie zaczynają z małego kalibru typu „wystawa rzeczy” ale trzeba się dokładnie przyjrzeć tym tzw „wystawą rzeczy” czy nie ma tam w tych gablotach banderowskiej symboliki bo to będzie świadczyć, że ukraińcy-banderowcy z upainy i z PISu powoli gotują tą polską żabę, na razie oswajają nas z tzw „wystawą” badają i sondują polską tolerancje na ile mogą sobie pozwolić a widać, że na wiele, (np wystawa banderowskiego kolaboranta szeptyckiego we Wrocławiu) potem pójdą krok dalej a wtedy biada i lament…

 2. Avatar
  JeszczePolska :

  Może jeszcze wystawę DLACZEGO ci ludzie w Donbasie ośmielili się bronić???rozmawiał ktoś z nimi, negocjował ????W Anglii premier nawet wręcz skamlał żeby nie głosowali w referendum za odejściem od Wlk.Bryt….. kiedy Szkoci chcieli się odłączyć?????Ale skąd ,dzicz najpierw żywcem spalili 100 osób w Odessie, dusząc kobietę w zaawansowanej ciąży….potem wysłali czołgi i samoloty żeby zrobić maskarę cywilom .
  https://vk.com/video-143481906_456239801

 3. Avatar
  vader213 :

  Przepraszam pana Petra Poroszenkę, pana Igora Isajewa, pana Andrzeja Deszczycę i pana Piotra Tymę oraz pozostałych członków narodu ukraińskiego, a także naród litewski, za ich publiczne znieważenie w internecie z powodu przynależności narodowej a także za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, publiczne nawoływanie do przestępstwa na ich szkodę i publiczne pochwalanie przestępstwa. Przepraszam również panią Marię Przełomiec i Róże Thun za publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa na ich szkodę. Zwracam uwagę i ostrzegam wszystkich, iż tego rodzaju zachowania są niezgodne z polskim prawem.