W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak duża grupa Ukraińców wspólnie śpiewa ukraińską kolędę pod kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym w Warszawie.

Nagraniem pochwaliło się w niedzielę na Facebooku „Nasze Słowo”. Ukraińcy kolędują w Warszawie obok centralnej choinki. – napisano na profilu ukraińskiego czasopisma zamieszczając nagranie. Na filmie widać kilkadziesiąt osób, które przy akompaniamencie gitary śpiewają pieśń „Oj, u Wiflejemi” (Oj, w Betlejem).

Do wykonania pieśni mogło dojść pierwszego dnia Bożego Narodzenia – sugeruje to data zamieszczenia go na Facebooku przez Swietłanę Huk, Ukrainkę mieszkającą w Warszawie.

Ukraińska kolęda dzisiaj w centrum Warszawy – bardzo wzruszające!! – napisała Huk zamieszczając film. W ciągu niespełna tygodnia jej nagranie zyskało 82 tysiące wyświetleń i prawie 2 tys. udostępnień. Brawo, sława Ukrainie. – skomentowała film jedna z użytkowniczek.

Jak podaje ukraińska wersja Wikipedii, pieśń „Oj, u Wiflejemi” (znana także jako „Dobryj weczir tobi, pane hospodariu”), to jedna z najbardziej znanych ukraińskich kolęd. Wykonywali ją m.in. tacy artyści jak Rusłana, czy Tercja Pikardyjska.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

PRZECZYTAJ: Kempa: w Polsce może być już ponad 2 mln Ukraińców

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz