W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak duża grupa Ukraińców wspólnie śpiewa ukraińską kolędę pod kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym w Warszawie.

Nagraniem pochwaliło się w niedzielę na Facebooku „Nasze Słowo”. Ukraińcy kolędują w Warszawie obok centralnej choinki. – napisano na profilu ukraińskiego czasopisma zamieszczając nagranie. Na filmie widać kilkadziesiąt osób, które przy akompaniamencie gitary śpiewają pieśń „Oj, u Wiflejemi” (Oj, w Betlejem).Do wykonania pieśni mogło dojść pierwszego dnia Bożego Narodzenia – sugeruje to data zamieszczenia go na Facebooku przez Swietłanę Huk, Ukrainkę mieszkającą w Warszawie.

Ukraińska kolęda dzisiaj w centrum Warszawy – bardzo wzruszające!! – napisała Huk zamieszczając film. W ciągu niespełna tygodnia jej nagranie zyskało 82 tysiące wyświetleń i prawie 2 tys. udostępnień. Brawo, sława Ukrainie. – skomentowała film jedna z użytkowniczek.

Jak podaje ukraińska wersja Wikipedii, pieśń „Oj, u Wiflejemi” (znana także jako „Dobryj weczir tobi, pane hospodariu”), to jedna z najbardziej znanych ukraińskich kolęd. Wykonywali ją m.in. tacy artyści jak Rusłana, czy Tercja Pikardyjska.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

PRZECZYTAJ: Kempa: w Polsce może być już ponad 2 mln Ukraińców

Kresy.pl

Ukraińcy śpiewają kolędę pod kolumną Zygmunta w Warszawie [+VIDEO]
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz