Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda skomentował w TVP Info nagłośnione w ostatnich dniach przypadki propagandy ideologii LGBT w dwóch zakładach szwedzkich firm w Polsce. Jego zdaniem sprzeciw wobec tej propagandy powinien być nowym polem działalności związków zawodowych.

Zdaniem Piotra Dudy, który w piątek wystąpił w programie „Minęła 9” w TVP Info, ludzie powinni swoje poglądy pozostawiać przed bramą zakładu pracy. „Niestety, ta propaganda dotycząca LGBT wchodzi już na zakłady pracy i takie wnioski z tego, że trzeba faktycznie podjąć działania” – mówił Duda. W opinii szefa „Solidarności” jest to forma dyskryminacji, która powinna spotkać się ze sprzeciwem związków zawodowych.

Zwolnienie z pracy pracownika Ikei za to, że powołując się na Biblię uzasadniał swój sprzeciw wobec wciągania go we wspieranie LGBT Piotr Duda nazwał „wielkim skandalem” i „kuriozalną sytuacją”. Jego zdaniem jest to przykład dyskryminacji i łamania praw pracowniczych.

Duda zwrócił uwagę na postępowanie dużych międzynarodowych korporacji, które jego zdaniem „za nic mają polskie prawo, konstytucję, kodeks pracy”. W jego opinii jest to nie do przyjęcia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy w czwartek, pracownik jednego ze sklepów sieci IKEA w Polsce został zwolniony z pracy po tym, jak argumentując swój sprzeciw wobec przymuszania do propagowania ideologii LGBT powołał się na swoją wiarę i cytaty z Biblii potępiające czyny homoseksualne. Innym pracownikom, którzy go poparli, grożą nagany. Zwolnionego pracownika wziął w obronę Instytut Ordo Iuris, który złożył w jego imieniu pozew do sądu pracy. Również w piątek media nagłośniły sprzeciw pracowników i związków zawodowych w fabryce Volvo we Wrocławiu przeciw wyświetlaniu w zakładowej stołówce filmu z zaproszeniem do dołączenia do „Społeczności LGBTQ+ w Volvo”.

Kresy.pl / TVP Info / Radio Maryja
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz