Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje pozycję sondażowego lidera. Oprócz partii Jarosława Kaczyńskiego do Sejmu weszłyby jeszcze tylko trzy ugrupowania – wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Jak podała w piątek Polska Agencja Prasowa, największe poparcie wśród ankietowanych przez CBOS zdobyło Prawo i Sprawiedliwość (ujmowane wspólnie z partiami satelickimi – Porozumieniem i Solidarną Polską). Oddanie głosu na ugrupowanie rządzące zadeklarowało 31 proc. badanych. Jak stwierdził CBOS, poparcie dla PiS niemal nie uległo zmianie od października, w którym to miesiącu zanotowało wyraźny spadek.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1211.62 PLN    (5.5%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Walka o drugie miejsce odbyłaby się pomiędzy Koalicją Obywatelską i Polską 2050 Szymona Hołowni. W tym miesiącu KO zyskała 2 pkt. procentowe w stosunku do badania sprzed miesiąca i uzyskała w sondażu 18 proc., podczas gdy ugrupowanie Hołowni pozostało przy 16 proc.

Do Sejmu dostałaby się jeszcze Konfederacja, która jednak z 5 procentami balansuje na granicy progu wyborczego po 2-procentowym spadku notowań.

Poniżej progu wyborczego znalazła się Lewica z wynikiem 4 proc. (spadek o 2 pkt. proc.), PSL (2 proc.) oraz po raz pierwszy od wielu miesięcy uwzględniony osobno ruch Kukiz’15 (2 proc.).

Pozostali ankietowani wskazywali „inne ugrupowanie” (1 proc.), bądź nie byli zdecydowani, na kogo głosować (19 proc., czyli o 1 pkt proc. więcej niż przed miesiącem).

Zamiar wzięcia udziału w wyborach, o ile odbyłyby się one w warunkach braku epidemii, zadeklarowało w sondażu 75 proc. ankietowanych (wzrost o 1 pkt proc.).

CBOS zrealizował sondaż między 30 listopada a 10 grudnia na reprezentatywnej próbie 1010 osób za pomocą metod CAPI, CATI i CAWI.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejny sondaż pokazuje duży spadek poparcia dla PiS i przewagi tej partii nad KO

Kresy.pl / rmf24.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz