Śląskie: pożar hali z odpadami, w środku były chemikalia [+VIDEO]

W miejscowości Międzyrzecze Górne (woj. śląskie) w nocy z niedzieli na poniedziałek spłonęła hala, w której składowano odpady. Pożar gasiło 25 zastępów straży pożarnej.

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze około godziny 4 w nocy od pracowników ochrony. Jak podaje portal Beskidzka24.pl, po przyjeździe zastępów na miejsce okazało się, że jako pierwsze zapaliły się zbiorniki stojące obok hali. Pożar rozprzestrzenił się na sąsiednią halę, w której składowano środki chemiczne, które miały zostać poddane recyklingowi.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

7412.32 PLN    (33.69%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W akcji gaśniczej uczestniczyło 25 zastępów straży pożarnej. W obawie o bezpieczeństwo strażacy nie weszli do środka hali. Działania służb polegały także na obronie sąsiednich budynków. Hala z chemikaliami, która miała powierzchnię około 500-600 metrów kwadratowych, spłonęła doszczętnie. Trwa dogaszanie ognia.

Ze względu na ilość zastępów uczestniczących w akcji oraz skalę pożaru, strażacy zakwalifikowali pożar jako duży.

Jeszcze nie wiadomo, jakie chemikalia były składowane w hali, która spłonęła. W wyniku pożaru powstała chmura dymu, ale jak powiedziała PAP rzecznik bielskich strażaków st. kpt. Patrycja Pokrzywa, „dym nie jest zagrożeniem”. Strażacy rozłożyli rękawy sorpcyjne, by zbierać wodę z akcji gaśniczej. Na miejscu jest także policja, która bada sprawę.

CZYTAJ TAKŻE: Na polskich wysypiskach płoną śmieci z Niemiec

Kresy.pl / PAP / rmf24.pl / beskidzka24.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz