Straż Graniczna poinformowała w niedzielę po południu o zmniejszeniu się liczby migrantów koczujących na polsko-białoruskiej granicy.

Jak podała na Twitterze Straż Graniczna, obecnie na koczowisku na wysokości wsi Usnarz Górny po stronie białoruskiej znajduje się 24 migrantów. Jest to 20 mężczyzn i 4 kobiety. Nie ma wśród nich dzieci.

Według SG liczba migrantów zmniejszyła się, ponieważ część z nich została zabrana przez białoruskie służby. Jednocześnie Białorusini dowieźli kilka nowych osób.

Białoruskie służby kilkakrotnie zaopatrywały cudzoziemców na koczowisku w żywność, napoje i papierosy.

Białorusini wpuścili na miejsce białoruskie media urządzając im spotkanie z migrantami. Wcześniej koczowisko zostało przygotowane do nagrań telewizyjnych.

Jak podawaliśmy, wcześniej w niedzielę SG informowała, że na koczowisku przebywa 32 obcokrajowców. Strona białoruska chciała zabrać całą tę grupę; ponad połowa cudzoziemców opuściła teren, pozostałe osoby odmówiły opuszczenia miejsca koczowiska.

Szturm nielegalnych imigrantów na granice z Polską i Litwą jest stymulowany przez białoruskie władze. Straż Graniczna podkreśla, że w całym roku 2020 na odcinku podlaskim zatrzymano 122 osoby, które przekroczyły nielegalnie granice. W bieżącym roku to już około 780 cudzoziemców. SG odnotowała dotychczas ponad 2 tysiące prób nielegalnego przekroczenia granicy, z czego ok. 1 tys. 350 próbom funkcjonariusze zapobiegli.

Zobacz także: SG blokuje nielegalnych imigrantów z terytorium Białorusi. Wypychają ich białoruscy pogranicznicy [+VIDEO]

W piątek premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że istnieją dowody na zaplanowane działania reżimu Aleksandra Łukaszenki w kontekście kryzysu migracyjnego na polsko-białoruskiej granicy. „Na naszej granicy z Białorusią dzieją się rzeczy niepokojące, ale nasze służby w pełni kontrolują sytuację. Ani Komisja Europejska, ani ja, nie mamy wątpliwości, że to zaplanowana akcja reżimu Aleksandra Łukaszenki. Są na to dowody” – oświadczył Morawiecki.

Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. wnuk rezuna
  wnuk rezuna :

  Sprawa jest oczywista….
  Jeżeli wpuścimy kogokolwiek z nich, pojawią sie NASTĘPNI !!!! którzy już bedą wiedzieć że wystarczy kilka dni poczekać i wpuścimy “humanitarnie” Wszystkich…
  Jeżeli nie wpuścimy NIKOGO, bez względu na Wszystko ( cyrk “humanitarny”), zniechęcą się i nawet Łukaszenka przestanie ich “dowozić”….
  Ludzie którzy chcieliby tych “uchodźców przyjąć i ugościć” NA SWÓJ KOSZT !!!!!, zawsze mają taką możliwość i nie powinni obciążać swoimi dekadenckimi bredniami i RYZYKIEM dla BEZPIECZEŃSTWA OSOBISTEGO, a przede wszystkim kosztami !!, pozostałych współobywateli i państwa którego na to nie stać

  • franciszekk
   franciszekk :

   Szanowny Panie.
   Tzw. czerwoni lub inaczej komuniści w każdym społeczeństwie pasożytują i żyją na koszt innych – taki ich sposób postępowania!
   Gęby mają pełne kosmicznych – pustych propagandowych frazesów: równość, braterstwo, tolerancja, otwartość …. itp. a jak tylko dojdą do władzy to jest wszystko na opak i stają się krwawymi czerwonymi okrutnymi diabłami z piekła rodem!

   • wnuk rezuna
    wnuk rezuna :

    Walka mediów o widza prowadzi do politycznego zidiocenia….
    Dziś nawet jak ktoś kijem psa uderzy, to od razu “totalna opozycja” z jachirom, tuskiem, bolkiem, frasyniukiem …… będa w TVN dyskutować o “hańbie PIS-u” i groźbie wyrzucenia Polski z UE, obcięciu funduszy i “szampanach na kremlu”…….
    Frustracja i niemoc tzw. opozycji pokazuje prawdziwy poziom tego politycznego obornika…
    Przecież nie muszę głosować na ten PIS, szału nie ma….ale dalej to już najgorsze łajno. Czy naprawdę nie ma w tej polityce ludzi przyzwoitych i uczciwych ????. Niestety nie ma.