Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim uchylił decyzję prezydenta miasta o odmowie rejestracji Marszu Równości, który w sobotę chcą zorganizować środowiska LGBT.

O decyzji Sądu Okręgowego poinformował w środę lokalny portal Gorzowianin.com. Jeszcze w poniedziałek prezydent miasta Jacek Wójcicki zadecydował, że nie może uwzględnić wniosku działaczki LGBT o rejestrację marszu, ponieważ w wybranym przez nią miejscu i czasie mają odbywać się inne, zgłoszone wcześniej zgromadzenia i akcje. Organizatorzy Marszu Równości zaskarżyli tę decyzję. Sąd nie podzielił argumentacji Wójcikiego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Cieszymy się bardzo z decyzji sądu, oczywiście prezydent Gorzowa może się od tego odwołać, ale mamy nadzieję, że tego nie zrobi” – portal cytuje Monikę Drubkowską, występującą jako formalna organizatorka Marszu Równości w Gorzowie Wielkopolskim. Wójcicki nie będzie się odwoływał od tego orzeczenia do drugiej instancji, jak poinformował jego rzecznik Wiesław Ciepiela.

Gorzowianin.com twierdzi, że wniosek organizacji homoseksualistów wsparła Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Fundacja uznała, że wolność zgromadzeń jest wartością tak ważną, chronioną prewem krajowym i międzynarodowym, że może być ograniczana tylko w wyjątkowych przypadkach i takie stanowisko zaprezentowała przez gorzowskim sądem.

Czytaj także: Rosyjska policja nie dopuściła do manifestacji LGBT w Petersburgu [+VIDEO]

gorzowianin.com/kresy.pl

 

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz