Rekordowa dzienna liczba zarażeń w Polsce

W poniedziałek wykryto w Polsce aż 116 nowych przypadków zarażenia koronawirusem COVID-19. To największa liczba zarażeń ujawniona jednego dnia w Polsce od początku epidemii.

“Ta krzywa wzrostu zachorowań jest niepokojąca, ale przewidywalna. Ona nie rośnie tak gwałtownie. To efekt dystansowania się społecznego” – skomentowała dla telewizji TVN24 profesor Joanna Zajkowska z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Jak dodała – ” Nie są to jednak tak dramatyczne wzrosty, jakie obserwujemy w wariantach hiszpańskich czy włoskich”.

Prof. Zajkowska uważa, że liczba zakażeń nadal będzie rosła a szczyt jest jeszcze przed Polską. Według niej apogeum pandemii na terytorium naszego kraju nastąpi na początku lub nawet w połowie kwietnia. Jednocześnie zaznaczyła, że środki ograniczające poruszanie się i kontakt ludzi są słuszne ponieważ “osoby zakażone bezobjawowo ten okres zakaźności przeczekają w domu, przez co będzie mniej przypadków”. Oznacza to, że kolejne, następujące zarażenia “może wydłużą się w czasie, ale jednocześnie nie będzie ich tak dużo” co uchroni system ochrony zdrowia przed okresowym przeciążeniem. Osiągnięcie progu jego niewydolności mogłoby oznaczać śmierć wielu ludzi oraz dalsze zwiększenie liczby zarażeń.

We wtorek rano liczba zakażonych nowym koronawirusem w Polsce wynosiła 766. W poniedziałek wieczorem w szpitalach przebywało 1138 pacjentów. Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce sięgnęła ośmiu.

Czytaj także: Światowa rewolucja koronawirusa

tvn24.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply