Najsłabsi rezydenci belgijskich domów opieki, którzy będą zakażeni koronawirusem, nie będą hospitalizowani –  tak przewiduje dyrektywa tamtejszego Towarzystwa Gerontologii i Geriatrii, opisana we wtorek przez dzienniki „De Tijd” oraz „De Morgen”.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa (PAP), dyspozycja dotyczy osób osłabionych, w przypadku których nie będzie wątpliwości, że choroba COVID-19 okaże się śmiertelna. Działanie ma za zadanie odciążenie szpitali, które aktualnie czekają na nadejście dużej fali chorych wymagających intensywnej opieki medycznej.

Zobacz także: Koronawirus: Niemcy ogłosiły pakiet pomocowy – jego całkowita wartość sięgnie 750 miliardów euro

„W szpitalach nie możemy dla nich zrobić nic więcej, niż zapewnić dobrą opiekę paliatywną, z której mogą korzystać również w domach opieki. Przeniesienie ich do szpitala, aby tam umarli, byłoby nieludzkie” – stwierdził profesor Nele Van Den Noortgate ze Szpitala Uniwersyteckiego w Gandawie.

„To pacjenci, u których leczenie może przedłużyć życie, ale którzy mają niewielkie szanse na powrót do zdrowia” – dodaje Van Den Noortgate.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zdaniem profesor, wspomniane wytyczne są zgodne z praktykami stosowanymi w przypadkach innego rodzaju patologii zdrowia. „Dobra opieka oznacza także odwagę uświadomienia sobie, że ludzie przechodzą od życia do śmierci, i zapewnienie, że proces ten nie będzie się niepotrzebnie rozciągał” – oświadczyła.

Zdaniem belgijskich mediów, zatrzymywanie w domach opieki rezydentów, w przypadku których istnieją małe szanse na przeżycie, powoduje zmniejszenie ryzyka infekcji dla personelu szpitali oraz ratowników medycznych, pozwala także uniknąć przeciążenia systemu służby zdrowia.

Zobacz także: Belgia: Wprowadzono ogólnokrajową kwarantannę. Potrwa do 5 kwietnia

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Do poniedziałku w Belgii potwierdzono 3743 przypadki zakażenia koronawirusem. Służba zdrowia nie jest na razie przeciążona, lecz może to ulec zmianie w najbliższym czasie. Z powodu choroby COVID-19 w szpitalach przebywają 1643 osoby.  322 pacjentów przebywa na oddziałach intensywnej terapii, 239 zaś korzysta z respiratorów.

pap / forsal.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz