W środę o godzinie 12 zaczęły obowiązywać w Belgii specjalne przepisy. Dotyczą one wychodzenia z domu oraz przemieszczania się w związku z pandemią koronawirusa. Ograniczenia, które dotyczą całej ludności mają obowiązywać do 5 kwietnia.

Jak poinformowała w środę Polska Agencja Prasowa (PAP), jedynie do nagłych przypadków ograniczone jest wychodzenie ludzi z domu: w celu pójścia do sklepu spożywczego, apteki, poczty, banku lub na stację benzynową. Zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, między ludźmi musi być zachowana odległość minimum 1,5 metra.

Zobacz także: Koronawirus: Niemcy zamykają granice

W kraju zakazano wszelkich spotkań. Możliwa jest jednak aktywność fizyczna poza domem m.in. spacer, jogging, jazda na rowerze, lecz tylko z osobą, z którą mieszka się pod jednym dachem.

Jak informuje PAP, rząd Belgii ogłosił w zeszłym tygodniu, podobnie jak inne kraje, zamknięcie do 3 kwietnia wszystkich szkół, kawiarni, restauracji oraz części sklepów. Zamkniecie szkół przewidywane jest na okres 5 tygodni. Za egzekwowanie wprowadzonych przepisów odpowiedzialna jest policja.

Według oficjalnych informacji podanych w środę przed południem, przez ostatnią dobę w Belgii stwierdzono 243 nowe zakażenia koronawirusem. Łączna liczba osób, u których stwierdzono zakażenie wynosi 1486.

Z powodu koronawirusa w ciągu ostatniej doby hospitalizowano w Belgii 135 osób. Odnotowano także 4 zgony. Do tej pory w Belgii z powodu Covid-19 zmarło już 14 osób.

Zobacz także: Merkel: Skutki koronawirusa mogą dotknąć 60 proc. Niemców

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

pap / wnp.pl / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply