Zastępca redaktora naczelnego miesięcznika „Służby specjalne” została zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Portal Press cytuje we wtorek komunikat CBA, w którym poinformowano o zatrzymaniu ośmiu osób, wśród nich zastępcy redaktora naczelnego miesięcznika „Służby specjalne”. Zatrzymania dotyczą sprawy zorganizowanej grupy przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na powoływaniu się na wpływy w służbach specjalnych SKW, ABW, CBA, w instytucjach państwowych, policji, ministerstwach, urzędach celno-skarbowych oraz poprzez wywoływanie przekonania o istnieniu takich wpływów, pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe albo ich obietnicę.

Informację tę potwierdza na Twitterze dziennikarz TVP Cezary Gmyz. Według niego zatrzymani mieli udawać funkcjonariuszy służb specjalnych między innymi w celu wyłudzania podatku VAT. Dziennikarz twierdzi również, że jeden z zatrzymanych jest byłym oficerem Wojska Polskiego, pełniący między innymi funkcję attache wojskowego w Ambasadzie RP w Moskwie, a drugi to były funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa.

 

Grupa działała od lipca 2015 roku do grudnia 2017 roku. W ramach niej funkcjonowały osoby „podające się za funkcjonariuszy służb specjalnych –  Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, utwierdzając w tym przekonaniu  poszkodowanych i takie, które tę grupę przestępczą założyły i kierowały” – można przeyczytać w komunikacie CBA, które nie wyklucza kolejnych zatrzymań w spawie.

Czytaj także: CBA zatrzymało 10 dyrektorów sądów

cba.gov.pl/twitter.com/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz