Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) nałożyła kary finansowe na dwa polskie kluby, które na inaugurację rozgrywek Ligi Mistrzów wystąpiły w koszulkach z zakrytym logo sponsora rozgrywek – firmy Nord Stream 2. Kary pokryją sponsorzy klubów – PKN Orlen i Polska Grupa Energetyczna – dowiedziało się w piątek RMF FM.

W miniony weekend szczypiorniści PGE VIVE Kielce i Orlen Wisła Płock rozpoczynali rozgrywki w Lidzie Mistrzów. Obie drużyny wyszły na parkiet w swoich meczach z zaklejonym logo Nord Stream 2 – sponsora rozgrywek. Według RMF FM zarówno zespół z Płocka, jak i z Kielc, mają w swoich kontraktach sponsorskich zapisy zabraniające występowania z emblematami firm konkurencyjnych. W tym przypadku taką firmą dla Orlenu i PGE był Nord Stream 2. Oprócz kwestii kontraktowych w grę wchodził negatywny wizerunek konsorcjum budującego gazociąg na dnie Bałtyku.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

To jest problem, sponsor Ligi Mistrzów budzi w Polsce szeroko rozumiane kontrowersje. Jednorazowym rozwiązaniem tej sytuacji jest to, że zawodnicy PGE i Orlenu zakleją na swoich koszulkach logotypy firmy – zapowiadała przed niedzielnym meczem dyrektor marketingu Wisły Płock Katarzyna Przykłota. W podobnym tonie wypowiadała się rzeczniczka PKN Orlen, sponsora klubu z Płocka, Joanna Zakrzewska. Według niej sport powinien kojarzyć się „wyłącznie z fair play” a nie być uwikłany „w jakiekolwiek rozgrywki polityczne”.

Oba polskie kluby znalazły poparcie dla swojej decyzji o zaklejeniu logo Nord Stream 2 u swoich sponsorów.

Jak podaje RMF FM Europejska Federacja Piłki Ręcznej nałożyła na PGE VIVE Kielce i Orlen Wisła Płock kary finansowe za wystąpienie w koszulkach bez wszystkich oficjalnych nadruków, co naruszyło jej prawa marketingowe. Nie ujawniono, jakiej wysokości będą to grzywny, jednak według RMF będą to dziesiątki tysięcy złotych.

Polskie kluby nie mają się jednak czym przejmować, ponieważ PGE oraz Orlen zapowiedziały, że pokryją kary z własnej kasy. Ponadto EHF ustąpiła i zgodziła się, by Wisła i VIVE występowały w kolejnych meczach Ligi Mistrzów bez logo Nord Stream 2. Zamiast niego pojawi się emblemat jednej z fundacji charytatywnych. Polscy sponsorzy również poszli na kompromis i zamiast logotypów PGE i Orlenu na koszulkach graczy obu drużyn pojawią się reklamy ich produktów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Trump: nie planujemy sankcji wobec firm budujących Nord Stream 2

Kresy.pl / RMF FM / sport.dziennik.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz