Polski „pacjent zero” wyleczony z koronawirusa

Mężczyzna przebywający w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze, który był pierwszą osobą w Polsce ze stwierdzonym zarażeniem koronawirusem SARS-CoV-2, został wyleczony. W środę zostanie wypisany do domu.

O wyleczeniu polskiego „pacjenta zero” zielonogórski szpital poinformował we wtorek na Facebooku. Jak podano, testy na obecność koronawirusa dały u niego wynik negatywny, co oznacza, że można go uznać za wyleczonego. Pacjent w dniu jutrzejszym zostanie wypisany domu.

„Niech ta informacja będzie światełkiem w tunelu, do którego wszyscy wjechaliśmy!!!” – napisała placówka z Zielonej Góry.

„Pacjent zero” przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze od 2 marca. Do Polski przyjechał autobusem z Niemiec, gdzie brał udział w karnawale. 3 marca testy wykazały u niego obecność koronawirusa. Osoby, które miały z nim kontakt, zostały objęte kwarantanną.

Według ostatnich danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia, w Polsce potwierdzono 221 przypadków infekcji koronawirusem SARS-CoV-2. Pięć z tych osób zmarło. Hospitalizowano 833 osoby z podejrzeniem koronawirusa, ponad 14 tys. objęto kwarantanną. Nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objęto 35 tys. 853 osób.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u około 15-20% osób, najczęściej u osób starszych, z obniżoną odpornością bądź przewlekle chorych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Pozytywne rezultaty leków na malarię i HIV u pacjentki z koronawirusem. Chlorochinina vs COVID-19?

Kresy.pl / rmf24.pl / gov.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz