Prawo i Sprawiedliwość odcięło się od inicjatywy związkowców z NSZZ „Solidarność” odsłonięcia w Stoczni Gdańskiej tablicy upamiętniającej udział w strajku w sierpniu 1988 roku Lecha Kaczyńskiego i Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS nie zgodził się na pomysł związkowców i tablica nie powstanie.

O zamiarze umieszczenia tablicy poinformował we wtorek w mediach społecznościowych Lech Wałęsa publikując zdjęcie zaproszenia na uroczystość mającą odbyć się 31. sierpnia br. w hali nr 26 na Wyspie Ostrów w Gdańsku, gdzie zamierzano odsłonić tablicę „Śp. Lecha Kaczyńskiego oraz Jarosława Kaczyńskiego, którzy przebywali w hali nr 26 w czasie strajku w 1988r.”.

Jak później podał Karol Guzikiewicz z NSZZ „Solidarność”, na tablicy miał znaleźć się napis „W tym budynku w sierpniu 1988 roku strajkowali razem ze stoczniowcami o przywrócenie NSZZ „Solidarność” śp. prezydent Lech Aleksander Kaczyński oraz premier RP Jarosław Kaczyński”.

Od pomysłu związkowców odcięło się kierownictwo PiS. Szef klubu PiS w rozmowie z TVN24 tłumaczył, że nie był to pomysł partii ani jej prezesa, lecz związkowców. Jak mówił, Jarosław Kaczyński dowiedział się o tej inicjatywie dopiero dzisiaj. Terlecki nie ukrywał zaskoczenia tym pomysłem. W podobnym tonie wypowiadała się dla tej stacji rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Sytuację określiła jako niezręczną, ponieważ „nie odsłania się tablic osób żyjących”. Mazurek zapowiedziała, że PiS będzie „rozmawiać ze stroną związkową, żeby – jeśli będzie taka możliwość – zrezygnowali z tego punktu”.

Jak doniosło w środę po południu radio RMF FM, wobec postawy Prawa Sprawiedliwości i braku zgody Jarosława Kaczyńskiego, związkowcy zrezygnowali z zamiaru umieszczenia tablicy upamiętniającej braci Kaczyńskich.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Jarosław Kaczyński zapowiada budowę pomnika brata-prezydenta

Kresy.pl / RMF FM

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz