Na przejściu w Dorohusku zatrzymano Ukraińca, który przewoził działo artyleryjskie

Polscy pogranicznicy z polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Dorohusku udaremnili próbę wywiezienia z Polski haubicy – działa artyleryjskiego przeznaczonego do strzelania stromotorowego. Obywatel ukraiński, który chciał przewieźć haubicę, został zatrzymany. – dowiedział się w poniedziałek Kurier Lubelski.

Do zatrzymania doszło w piątek. „Elementy działa były transportowane w oznakowanych skrzyniach samochodem ciężarowym. 22-latek próbował przewieźć je przez przejście graniczne w Dorohusku na teren Ukrainy.” – cytuje szefa Prokuratury Rejonowej w Chełmie Lecha Wieczerzę Kurier Lubelski.Jak powiedział Wieczerza, Ukrainiec przedstawił dokumenty, które były „niewystarczające”. W związku z tym, że mężczyzna ten był świadom, co przewozi, został zatrzymany. Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy.

Według Kuriera Lubelskiego Nadbużański Oddział Straży Granicznej dla dobra sprawy nie udziela informacji o okolicznościach zdarzenia. Śledztwem zajmuje się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chełmie.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2017 roku na tym samym przejściu granicznym udaremniono próbę przemytu elementów działa przeciwlotniczego, przy czym broń próbowano przewieźć z Ukrainy do Polski. „Działko z zamkiem, produkcji sowieckiej, przewożone było samochodem dostawczym na ukraińskich tablicach rejestracyjnych. Broń została zgłoszona jako element hydrauliczny. Służby zatrzymały dwie obywatelki Ukrainy podróżujące samochodem.” – informował wówczas rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

W styczniu 2018 roku funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Hrebennem podczas kontroli samochodu osobowego marki Mercedes na polskich numerach rejestracyjnych odkryli 6 granatników RPG-18 i 1 granatnik RPG-22. W aucie zmierzającym z Polski na Ukrainę podróżowało dwóch mężczyzn – obywatel Polski i Ukrainy. Podejrzani oraz elementy uzbrojenia zostali przekazani funkcjonariuszom miejscowej placówki Straży Granicznej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Ukrainiec przemycał broń z Polski na Ukrainę – został zatrzymany [+FOTO]

Kresy.pl / Kurier Lubelski

Na przejściu w Dorohusku zatrzymano Ukraińca, który przewoził działo artyleryjskie
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz