Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w styczniu br. zarejestrowało Kościół, który pozwala na zawarcie ślubu osobom tej samej płci – donosi poniedziałkowa „Rzeczpospolita”.

Mimo iż konstytucja RP stanowi, iż małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety, MSWiA zarejestrowało w styczniu Reformowany Kościół Katolicki w Polsce, który błogosławi „małżeństwa jednopłciowe”. Jak twierdzi „Rz”, jest to pierwszy Kościół w Polsce, który w ten sposób postępuje. Przedstawiciel tej wspólnoty ks. Tomasz Puchalski tłumaczy, że dopuszcza ona „małżeństwa” homoseksualne powołując się na względy naukowe. Według niego nauka „mówi wyraźnie, że istnieje coś takiego, jak tożsamość seksualna”.

„Nie możemy nikogo dyskryminować, bo ma inną tożsamość” – cytuje słowa Puchalskiego „Rzeczpospolita”. Duchowny dodawał, że jego Kościół trzyma się zasady nieudzielania małżeństw osobom spoza wspólnoty, co spowodowało, że „sakramentów jednopłciowych” udzielono dotąd „tylko” kilku parom (Reformowany Kościół Katolicki w Polsce nieformalnie działa od 2007 roku).

„Rzeczpospolita” przekonuje, że Reformowany Kościół Katolicki w Polsce jest wspólnotą „konserwatywną”, ponieważ przyjmuje wiarę Kościoła z pierwszego tysiąclecia i odrzuca Reformację. Nie przeszkadzało mu to jednak w „odprawianiu mszy” przed marszami LGBT w Poznaniu i Zielonej Górze.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Dlaczego MSWiA zarejestrowało wspólnotę błogosławiącą związki homoseksualne? MSWiA oficjalnie nie odpowiedziało „Rzeczpospolitej” w tej sprawie. Nieoficjalnie przekazano gazecie, że Kościół nie łamie prawa i spełniał kryteria rejestracji. „To poważna, poukładana wspólnota, prowadząca rzeczywistą działalność duszpasterską” – powiedziała „Rz” osoba znająca kulisy sprawy.

„Rzeczpospolita” opatrzyła artykuł informujący o rejestracji Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce tytułem „Śluby LGBT z błogosławieństwem polskiego państwa”. W tekście przyznała jednak, że błogosławienie związków – zarówno jednopłciowych jak i dwupłciowych – w tym Kościele nie rodzi żadnych skutków cywilnoprawnych. Nie są to więc małżeństwa z punktu widzenia polskiego prawa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Profanacja Mszy Św., prawo do adopcji dla homomałżeństw. „Parada Równości” w Warszawie pod patronatem Trzaskowskiego [+FOTO]

Kresy.pl / rp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. tagore
  tagore :

  Ciekawe czy dali na mleko dla dzieci czy to robota zaangażowanego POKO.
  To narzędzie manipulacji narusza porządek konstytucyjny i jest to konkretny powód do odmowy rejestracji. Teraz gdy zostanie wykreślony będzie ustawka w KE i Strasburgu ,berlin się cieszy (specjalnie z małej).

 2. Avatar
  Tutejszym :

  Związki – jednopłciowe jak i dwupłciowe – w tym Kościele nie rodzą żadnych skutków cywilnoprawnych. Nie są to więc małżeństwa z punktu widzenia polskiego prawa.
  Kilku cwaniaków założyło sobie „kościół” dla bez cłowego importu.
  „Wierni” mogą brać śluby ze zwierzętami, gadami itp. tylko aby interes kręcił się.