Mariusz Błaszczak zaraził się koronawirusem

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że wykryto u niego koronawirusa.

Szef MON napisał w niedzielę na Twitterze, że w związku z odbyciem kwarantanny wykonano u niego test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Wynik testu okazał się pozytywny. Minister zapewnił, że czuje się dobrze.

“Po przebyciu kwarantanny miałem zrobiony test na obecność koronawirusa. Wynik niestety jest dodatni. Czuję się dobrze. Uważajmy na siebie i stosujmy się do zasad sanitarnych” – napisał Błaszczak.

Mariusza Błaszczaka wysłano na kwarantannę po tym, jak w ubiegłą niedzielę koronawirusa wykryto u osoby, z którą miał kontakt. Szef MON zapewniał, że nie ma żadnych objawów choroby. Minister informował wówczas, że w czasie izolacji będzie pracował.

Była to kolejna kwarantanna, na którą służby sanitarne skierowały Mariusza Błaszczaka. Wcześniej minister obrony narodowej przebywał na kwarantannie na początku października po tym, jak miał kontakt z zarażonym gen. Jarosławem Gromadzińskim.

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 742 wykrytych nowych przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce. W ciągu ostatniej doby wykonano 53,5 tys. testów. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami zmarły 83 osoby; oprócz tego zmarły 4 osoby bez chorób współistniejących. Liczba zakażonych od początku epidemii w Polsce sięgnęła 253 688; zmarło zarażonych 4 438 osób.

CZYTAJ TAKŻE: Prezydent Andrzej Duda zarażony koronawirusem

Kresy.pl / polsatnews.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply