Znany zawodnik MMA, Czeczen posiadający polskie obywatelstwo, Mamed Chalidow został zatrzymany na zlecenie Centralnego Biura Śledczego.

Zatrzymania jednego z najbardziej znanych zawodników sportów walki w Polsce dokonali funkcjonariusze z Biura Operacji Antyterrorystycznych. Zatrzymanie Mameda Chalidowa nastąpiło w związku z postępowaniem prowadzonym przez CBŚ i Prokuraturę Krajową w województwie warmińsko-mazurskim. Z wypowiedzi Ewa Bialik, rzeczniczki Prokuratury Krajowej cytowanej przez portal rp.pl wynika, że Chalidow został zatrzymany w związku z paserstwem kradzionych samochodów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Doprowadzony do prokuratury Chalidow usłyszy zarzuty i będzie już oficjalnie występować jako podejrzany w sprawie. Nie jest wykluczone, że trafi do aresztu. Powołując się na informacje rzeczniczki Bialik, zatrzymany mógł być zaangażowany w paserstwo luksusowych samochodów takich jak Porsche Panamera, Range Rover Evoque czy BMW M6. Maszyny były kradzione w Czechach.

Urodzony w 1980 r. Chalidow jest Czeczenem urodzonym w Groznym, który przybył do Polski w 1997 r. Obywatelstwo Polski otrzymał w 2010 r. Od 2004 roku bierze udział w zawodach sportowych. Jako zawodnik mieszanych sportów walki (MMA) zdobył tytuły międzynarodowego mistrza KSW w wadze półciężkiej w 2009 r. oraz w wadze średniej z 2015. Pod koniec zeszłego roku ogłosił zakończenie kariery sportowej.

Czytaj także: Uchodźca z Czeczenii zatrzymany przez ABW był najemnikiem ISIS

rp.pl/rmf24.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz