Znany zawodnik MMA, Czeczen posiadający polskie obywatelstwo, Mamed Chalidow został zatrzymany na zlecenie Centralnego Biura Śledczego.

Zatrzymania jednego z najbardziej znanych zawodników sportów walki w Polsce dokonali funkcjonariusze z Biura Operacji Antyterrorystycznych. Zatrzymanie Mameda Chalidowa nastąpiło w związku z postępowaniem prowadzonym przez CBŚ i Prokuraturę Krajową w województwie warmińsko-mazurskim. Z wypowiedzi Ewa Bialik, rzeczniczki Prokuratury Krajowej cytowanej przez portal rp.pl wynika, że Chalidow został zatrzymany w związku z paserstwem kradzionych samochodów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Doprowadzony do prokuratury Chalidow usłyszy zarzuty i będzie już oficjalnie występować jako podejrzany w sprawie. Nie jest wykluczone, że trafi do aresztu. Powołując się na informacje rzeczniczki Bialik, zatrzymany mógł być zaangażowany w paserstwo luksusowych samochodów takich jak Porsche Panamera, Range Rover Evoque czy BMW M6. Maszyny były kradzione w Czechach.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Urodzony w 1980 r. Chalidow jest Czeczenem urodzonym w Groznym, który przybył do Polski w 1997 r. Obywatelstwo Polski otrzymał w 2010 r. Od 2004 roku bierze udział w zawodach sportowych. Jako zawodnik mieszanych sportów walki (MMA) zdobył tytuły międzynarodowego mistrza KSW w wadze półciężkiej w 2009 r. oraz w wadze średniej z 2015. Pod koniec zeszłego roku ogłosił zakończenie kariery sportowej.

Czytaj także: Uchodźca z Czeczenii zatrzymany przez ABW był najemnikiem ISIS

rp.pl/rmf24.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz