Według informacji mediów Centrum Oświatowiec prowadzące w Łodzi Liceum Sportowo-Mundurowe zamierza stworzyć specjalną klasę nauczającą języka i kultury ukraińskiej.

„W Łodzi mieszka ponad 70 tysięcy Ukraińców i ważne jest, by dobrze czuli się w naszym regionie. Chodzi o to, by nie utracili swojej kultury, narodowości. Proponujemy im naukę w klasie ukraińskiej, która będzie miała polską podstawę programową, przedmioty mundurowe, a także kulturologię ukraińską i naukę języka ukraińskiego” – wypowiedź dyrektorki Liceum Sportowo-Mundurowego w Łodzi, Magdaleny Byczkowskiej cytuje za „Dziennikiem Łódzkim” portal Dziennik Narodowy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Portal przytacza deklarację Byczkowskiej, że klasy dla Ukraińców będą bezpłatne a w razie konieczności wyznaczanej liczbą chętnych, tworzone będą kolejne ukraińskie klasy. Według szacunkowych danych, w Łodzi obok ponad 600 tys. Polaków zamieszkuje około 80 tys. imigrantów z Ukrainy.

W grudniu ubiegłego roku władze Łodzi zdecydowały o wprowadzeniu języka ukraińskiego do biletomatów komunikacji miejskiej. Władze te publicznie wyrażają zadowolenie z masowej imigracji Ukraińców do miasta i planują przygotowanie udogodnień – „pakietu relokacyjnego”, które jeszcze przyspieszą napływ imigrantów do miasta.

Z rządów Prawa i Sprawiedliwości Polska stała się państwem przyjmującym największą liczbę imigrantów spoza Unii Europejskiej. Zdecydowaną większość nich stanowią Ukraińcy, który mogą przyjeżdżać i pracować w Polsce dzięki uproszczonej procedurze w ramach której pracodawca wystawia jedynie oświadczenie o zatrudnieniu cudzoziemca. Według szacunków firmy zajmującej się badaniem zwyczajów i zachowań właścicieli telefonów komórkowych, w styczniu w Polsce przebywało co najmniej 1,270 mln obywateli Ukrainy.

dzienniknarodowy.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz