Duszpasterz Kresowian ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski jest zadowolony z podpisania ustawy penalizującej „kłamstwo wołyńskie”.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski nazwał na Twitterze podpisanie nowelizacji ustawy o IPN przez prezydenta Andrzeja Dudę „wielkim sukcesem polskich patriotów”. Duszpasterz Kresowian uważa, że jest to ich zasługa, ponieważ upominali się o złożenie podpisu pod ustawą przez głowę państwa. Duchowny uważa także, że skierowanie nowelizacji ustawy do Trybunału Konstytucyjnego było krokiem asekuracyjnym. Zdaniem Ks. Isakowicza-Zaleskiego w przemówieniu, w którym prezydent uzasadniał swoją decyzję, Andrzej Duda znacznie więcej miejsca poświęcił Izraelowi, niż polskim ofiarom, przy czym o ofiarach UPA nie wspomniał ani razu.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Przypomnijmy, że ks. Isakowicz-Zaleski opublikował w poniedziałek list otwarty środowisk kresowych, patriotycznych i niepodległościowych do prezydenta Dudy z apelem o podpisanie nowelizacji ustawy o IPN. Pisano w nim m.in., że nowelizacja ta jest bardzo ważna dla Polaków i obywateli polskich innej narodowości, którzy na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej stracili swoich krewnych w wyniku ludobójstw i zbrodni wojennych, dokonywanych przez niemieckich i sowieckich okupantów oraz ukraińskich nacjonalistów.

Andrzej Duda ogłosił dzisiaj, że podpisze nowelizację i skieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego. Nowelizacja, która przewidywała kary do 3 lat więzienia za obarczanie Polski i narodu polskiego odpowiedzialnością lub współodpowiedzialnością za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej oraz za negowanie zbrodni ukraińskich nacjonalistów była ostro krytykowana przez Izrael i Ukrainę.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / Twitter

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz