Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości przyjął w środę uchwałę, w której „jednoznacznie” powiązał przyszłość Polski z Unią Europejską.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała, że na środowym posiedzeniu Komitetu Politycznego tej partii podjęto dwie uchwały. Jedna z nich, zatytułowana „W sprawie przynależności Polski do Unii Europejskiej oraz suwerenności RP”, odnosi się do zarzutów ze strony części opozycji na temat rzekomego stanowiska PiS wobec „polexitu”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3132.49 PLN    (14.23%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Według Czerwińskiej w ostatnim czasie „totalna opozycja” przypisuje partii rządzącej „coś czego absolutnie nigdy nie planowaliśmy, nigdy o tym nie mówiliśmy”. W związku z tym w uchwale podkreślono, że PiS wyklucza możliwość wyjścia Polski z UE.

„Wiążemy przyszłość Polski jednoznacznie z przynależnością do Unii Europejskiej, ale to nie oznacza, że musimy się godzić na postępujący, pozatraktatowy proces ograniczania suwerenności państwom członkowskim” – mówiła Czerwińska.

Według niej PiS stoi na stanowisku, że Polska powinna być członkiem Unii Europejskiej pozostając państwem suwerennym.

Uchwała Komitetu Politycznego PiS wskazuje też na konieczność głębokich zmian w UE. Partia rządząca chce wypracować plan reform Unii Europejskiej wspólnie z innymi partiami centroprawicowymi w Europie. W tym kontekście Czerwińska wskazała na trwającą Konferencję ws. Przyszłości Europy. PiS liczy na wypracowanie „alternatywnego nurtu” nawiązującego do myśli „ojców-założycieli” UE.

„Chcemy żeby Europa wróciła do tych korzeni, fundamentów, na których powstała” – deklarowała rzeczniczka PiS.

Przypomnijmy, że we wtorek w rozmowie z PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński wykluczył możliwość wyjścia Polski z UE. „Nie będzie żadnego Polexitu. To wymysł propagandowy, który po wielokroć był stosowany wobec nas. Jednoznacznie widzimy przyszłość Polski w Unii Europejskiej” – oświadczył Kaczyński.

Kresy.pl / pap.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz