Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości przyjął w środę uchwałę, w której „jednoznacznie” powiązał przyszłość Polski z Unią Europejską.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała, że na środowym posiedzeniu Komitetu Politycznego tej partii podjęto dwie uchwały. Jedna z nich, zatytułowana „W sprawie przynależności Polski do Unii Europejskiej oraz suwerenności RP”, odnosi się do zarzutów ze strony części opozycji na temat rzekomego stanowiska PiS wobec „polexitu”.

Według Czerwińskiej w ostatnim czasie „totalna opozycja” przypisuje partii rządzącej „coś czego absolutnie nigdy nie planowaliśmy, nigdy o tym nie mówiliśmy”. W związku z tym w uchwale podkreślono, że PiS wyklucza możliwość wyjścia Polski z UE.

„Wiążemy przyszłość Polski jednoznacznie z przynależnością do Unii Europejskiej, ale to nie oznacza, że musimy się godzić na postępujący, pozatraktatowy proces ograniczania suwerenności państwom członkowskim” – mówiła Czerwińska.

Według niej PiS stoi na stanowisku, że Polska powinna być członkiem Unii Europejskiej pozostając państwem suwerennym.

Uchwała Komitetu Politycznego PiS wskazuje też na konieczność głębokich zmian w UE. Partia rządząca chce wypracować plan reform Unii Europejskiej wspólnie z innymi partiami centroprawicowymi w Europie. W tym kontekście Czerwińska wskazała na trwającą Konferencję ws. Przyszłości Europy. PiS liczy na wypracowanie „alternatywnego nurtu” nawiązującego do myśli „ojców-założycieli” UE.

„Chcemy żeby Europa wróciła do tych korzeni, fundamentów, na których powstała” – deklarowała rzeczniczka PiS.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Przypomnijmy, że we wtorek w rozmowie z PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński wykluczył możliwość wyjścia Polski z UE. „Nie będzie żadnego Polexitu. To wymysł propagandowy, który po wielokroć był stosowany wobec nas. Jednoznacznie widzimy przyszłość Polski w Unii Europejskiej” – oświadczył Kaczyński.

Kresy.pl / pap.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz