Członkowie komisji obsługującej jeden z warszawskich lokali do głosowania wezwali policję po tym gdy okazało się, że jeden z jej członków przyszedł z bronią palną.

Informację o zdarzeniu do jakiego doszło w dzielnicy Ursynów podała telewizja TVN Warszawa. Powołuje się ona na rzecznika Komendy Stołecznej Policji, Sylwestra Marczaka, który powiedział – „Otrzymaliśmy zgłoszenie, że jeden z członków komisji do lokalu wyborczego przyszedł z bronią”. Wysłany na interwencję patrol stwierdził, że mężczyzna posiadał prawo do posiadania broni.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Mimo tego mężczyzna został wykluczony ze składu komisji wyborczej i zastąpiony przez osobę z listy rezerwowej, jak podał portal haloursynow.pl. „Do zdarzenia doszło przed otwarciem lokalu wyborczego. Komisja funkcjonuje normalnie, w pełnym składzie, bez zakłóceń” – powiedział rzecznik Państwowej Komisji Wyborczej, Wojciech Dąbrówka. Ponieważ perturbacje nie opóźniły otwarcia lokalu do głosowania nie spowodują przesunięcia ich zamknięcia w skali kraju, jak to się już w przeszłości zdarzało. Głosowanie powinno zakończyć się o godz. 21.

Czytaj także: Ruszyły wybory parlamentarne – zgłoszenie o naruszeniu ciszy wyborczej

tvn24.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz